Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Jazda (prawie) bez benzyny

Pojazdy majš dojechać jak najdalej na jednym litrze paliwa
AFP
Osiem polskich zespołów weŸmie udział w czerwcu w Londynie w prestiżowych zawodach Shell Eco-marathon 2016. Zadaniem uczestników jest skonstruowanie pojazdów, które przejadš jak najdłuższy dystans na jednym litrze paliwa.

Rekord wynosi 3771 kilometrów - odległoœć z Londynu do Rzymu i z powrotem. Zawody odbędš się w połšczeniu z czterodniowym festiwalem Make the Future - to festiwal pomysłów i innowacji, wspierajšcy nowatorskie rozwišzania energetyczne.

Shell Eco-marathon jest globalnš inicjatywš, odbywajšcš się corocznie w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Tegoroczna azjatycka edycja odbędzie w stolicy Filipin - Manili, edycja amerykańska w Detroit w stanie Michigan.

Shell Eco-marathon Europe to jeden z najbardziej wymagajšcych inżynierskich konkursów studenckich na œwiecie. Do rywalizacji zaproszono 229 drużyn studenckich z 28 krajów. Zawody Shell Eco-marathon odbywajš się w Europie po raz 31, Polska uczestniczy w nich od 11 lat.

Dwa zespoły - Green Arrow oraz SKAP 2 - będš reprezentowały Politechnikę Warszawskš. Do rywalizacji stanš też: zespół ELVIC TEAM z Politechniki Lubelskiej oraz Hydrogen CarPG z Politechniki Gdańskiej. Reprezentanta będzie miała też Politechnika Łódzka w postaci zespołu Iron Warriors. Politechnikę Œlšskš będzie reprezentowała drużyna Smart Power Urban, a Wojskowš Akademię Technicznš - WAT ECO TEAM. W konkursie wystartuje też zespół Rotor z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kroœnie.

-pap, nauka w Polsce

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL