Gra w Minecrafta pomaga uchodźcom z Syrii

aktualizacja: 11.06.2017, 06:02
Foto: mat. prasowe

Młodzi uchodźcy z Syrii, którzy mają okazję grać regularnie w grę Minecraft, odczuwają mniejsze poczucie beznadziei - wynika z badań uczonych Uniwersytetu Nowojorskiego, o których informuje CNN.

REDAKCJA POLECA
11.04.2017
Minecraft z oficjalnym sklepem i własną walutą
22.12.2016
Szwedzi przenieśli miasto Goeteborg do Minecrafta
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Minecraft to bijąca rekordy popularności gra komputerowa, którą charakteryzuje to, że toczy się ona w otwartym świecie, a gracze mogą dość swobodnie decydować o tym w jaki sposób będą prowadzić rozgrywkę (mogą realizować cele - walczyć z przeciwnikami, ale mogą też współtworzyć świat gry, albo być wyłącznie jego obserwatorem).

Zdaniem zespołu badaczy z NYU gra w Minecrafta daje dzieciom, które musiały uciekać z Syrii, poczucie kontroli, a także przekonanie, że życie stwarza różne możliwości.

- Minecraft to miejsce, w którym można stworzyć cokolwiek. I gdzie ma się kontrolę (nad rzeczywistością - red.) - mówi prof. Jan L. Plass. - Człowiek ma całkowitą wolność. Może zmieniać otoczenie wokół siebie w dowolny sposób - dodaje.

Badaniem objęto 147 uchodźców z Syrii, w wieku od 9 do 14 lat, którzy mieli okazję grać w Minecrafta w obozie dla uchodźców w tureckiej Urfie.

Uczestnicy badania przez miesiąc grali w Minecrafta przez dwie godziny dziennie pod nadzorem osoby dorosłej. Po miesiącu okazało się, że stan psychiczny dzieci się poprawił.

Teraz badacze z NYU chcieliby rozszerzyć eksperyment nawet na 10 tysięcy młodych, syryjskich uchodźców.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE