Facebook: Oszuści wyłudzają pieniądze za sprawdzenie kto usunął cię ze znajomych

aktualizacja: 20.04.2017, 08:27
Foto: internet

E-mail pochodzący rzekomo od Facebooka, który informuje użytkowników, że serwis posiada opcję umożliwiającą sprawdzenie kto usunął użytkownika z listy znajomych, to próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów - alarmuje niebezpiecznik.pl.

REDAKCJA POLECA

Chodzi o e-maila wysyłanego z adresów: twoiznajomi@inspirebitter.us oraz facebook@deficitsiege.us. W mailu czytamy, że "Facebook posiada bardzo ciekawą opcje za pomocą której możesz sprawdzić kto usunął Cię z grona znajomych!". Jeśli klikniemy w link, aby to sprawdzić - narażamy się na utratę 68 złotych - informuje niebezpiecznik.pl.

Link nie prowadzi bowiem na stronę Facebooka lecz na inną stronę, na której jesteśmy proszeni o podanie numeru telefonu, na który mamy otrzymać PIN. Po wpisaniu PIN-u użytkownik otrzymuje serię płatnych wiadomości.

Co ciekawe w regulaminie na stronie, która prosi nas o numer telefonu możemy przeczytać, że w całej sprawie nie chodzi o znajomych z Facebooka - regulamin informuje o konkursie, w którym można wygrać iPhone 7.

Z regulaminu wynika, że aby go wygrać trzeba jeszcze "napisać pracę jak zmieni się życie użytkownika po wygraniu nagrody".

Komentarz dnia
Żródło: niebezpiecznik.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE