Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Facebook: Oszuści wyłudzajš pienišdze za sprawdzenie kto usunšł cię ze znajomych

internet
E-mail pochodzšcy rzekomo od Facebooka, który informuje użytkowników, że serwis posiada opcję umożliwiajšcš sprawdzenie kto usunšł użytkownika z listy znajomych, to próba wyłudzenia pieniędzy przez oszustów - alarmuje niebezpiecznik.pl.

Chodzi o e-maila wysyłanego z adresów: twoiznajomi@inspirebitter.us oraz facebook@deficitsiege.us. W mailu czytamy, że "Facebook posiada bardzo ciekawš opcje za pomocš której możesz sprawdzić kto usunšł Cię z grona znajomych!". Jeœli klikniemy w link, aby to sprawdzić - narażamy się na utratę 68 złotych - informuje niebezpiecznik.pl.

Link nie prowadzi bowiem na stronę Facebooka lecz na innš stronę, na której jesteœmy proszeni o podanie numeru telefonu, na który mamy otrzymać PIN. Po wpisaniu PIN-u użytkownik otrzymuje serię płatnych wiadomoœci.

Co ciekawe w regulaminie na stronie, która prosi nas o numer telefonu możemy przeczytać, że w całej sprawie nie chodzi o znajomych z Facebooka - regulamin informuje o konkursie, w którym można wygrać iPhone 7.

Z regulaminu wynika, że aby go wygrać trzeba jeszcze "napisać pracę jak zmieni się życie użytkownika po wygraniu nagrody".

ródło: niebezpiecznik.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL