Zmarł twórca e-maila, Ray Tomlinson

aktualizacja: 06.03.2016, 23:18
Ray Tomlinson. Fot. Andreu Vea/ lic. Attribution-ShareAlike 3.0 Unport...
Ray Tomlinson. Fot. Andreu Vea/ lic. Attribution-ShareAlike 3.0 Unported
Foto: Wikimedia Commons

Ray Tomlinson, informatyk uważany za wynalazcę e-maila, zmarł w wieku 74 lat - podał jego pracodawca, firma Raytheon.

Ray Tomlinson był absolwentem Rensselaer Polytechnic Institute i Massachusetts Institute of Technology.

W 1971 roku wynalazł system bezpośrednich wiadomości elektronicznych. Tomlinson stworzył też znak @ powszechnie stosowany w adresach poczty elektronicznej.

W 2012 roku trafił do Internetowej Galerii Sław (Internet Hall of Fame), zrzeszającej osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Internetu.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE