Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nowe technologie

Błšd iPhone'a. Zmiana daty niszczy telefon

YouTube
Internauci odkryli poważny błšd w telefonach firmy Apple. Ustawiajš datę na 1 stycznia 1970 roku możemy nieodwracalnie zniszyć swojego iPhone'a.

W zeszłym tygodniu informowaliœmy o "błędzie 53". Osoby, które naprawiały smartfony Apple’a poza autoryzowanymi serwisami sš narażone na zablokowanie urzšdzenia. Błšd numer 53 oznacza, że użytkownik nie będzie miał dostępu do swoich danych. Apple twierdzi, że to funkcja specjalna. 

Tym razem użytkownicy zwracajš uwagę na kolejny problem. Zmieniajšc datę swojego urzšdzenia na 1 stycznia 1970 możemy trwale zniszczyć swoje urzšdzenia. Po ponownym włšczeniu urzšdzenia zobaczymy na ekranie symbol jabłka.

Znany na YouTube Zach Straley dodaje, że błšd dotyczy sprzętów wyposażonych w 64-bitowy procesor Ax (A7, A8, A8X, A9 i A9X), czyli szóstej generacji sprzętów firmy Apple. 

Zdaniem ekspertów na tę chwilę nie ma skutecznego sposobu, by przywrócić urzšdzenie. Radzimy nie sprawdzać tego na własnych telefonach.

Zobacz film:

Niewiedzę użytkowników postanowili wykorzystać internauci. W sieci pojawiło się zdjęcie, z którego dowiadujemy się, że firma przygotowała specjalnš niespodziankę dla swoich klientów. Po zmianie daty na 1 stycznia 1970 roku uzyskamy specjalnš wersję swojego telefonu. Przygotowany "żart" może skończyć się Ÿle dla wielu właœcicieli telefonu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL