Błąd iPhone'a. Zmiana daty niszczy telefon

aktualizacja: 13.02.2016, 00:16
Foto: YouTube

Internauci odkryli poważny błąd w telefonach firmy Apple. Ustawiają datę na 1 stycznia 1970 roku możemy nieodwracalnie zniszyć swojego iPhone'a.

REDAKCJA POLECA

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o "błędzie 53". Osoby, które naprawiały smartfony Apple’a poza autoryzowanymi serwisami są narażone na zablokowanie urządzenia. Błąd numer 53 oznacza, że użytkownik nie będzie miał dostępu do swoich danych. Apple twierdzi, że to funkcja specjalna. 

Tym razem użytkownicy zwracają uwagę na kolejny problem. Zmieniając datę swojego urządzenia na 1 stycznia 1970 możemy trwale zniszczyć swoje urządzenia. Po ponownym włączeniu urządzenia zobaczymy na ekranie symbol jabłka.

Znany na YouTube Zach Straley dodaje, że błąd dotyczy sprzętów wyposażonych w 64-bitowy procesor Ax (A7, A8, A8X, A9 i A9X), czyli szóstej generacji sprzętów firmy Apple. 

Zdaniem ekspertów na tę chwilę nie ma skutecznego sposobu, by przywrócić urządzenie. Radzimy nie sprawdzać tego na własnych telefonach.

Zobacz film:

Niewiedzę użytkowników postanowili wykorzystać internauci. W sieci pojawiło się zdjęcie, z którego dowiadujemy się, że firma przygotowała specjalną niespodziankę dla swoich klientów. Po zmianie daty na 1 stycznia 1970 roku uzyskamy specjalną wersję swojego telefonu. Przygotowany "żart" może skończyć się źle dla wielu właścicieli telefonu.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE