Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

Reprywatyzacja: Jaki ws. ul. Siennej i pl. Defilad

Patryk Jaki
Tweeter, Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Patryk Jaki przewodniczšcy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji poinformował na tweeterze o precedensowych postanowieniach warszawskiego sšdu ws. stołecznych nieruchomoœci.

Sšd uznał, że nieruchomoœci przy pl. Defilad oraz ul. Siennej w Warszawie zostanš ponownie wpisane do ksišg wieczystych miasta.

Nieruchomoœci przy pl. Defilad

Sprawa działek przy pl. Defilad sięga czasów powojennych, kiedy to adw. Witold Bayer wystšpił o prawo do zabudowy za symbolicznš kwotę. W latach 90. spadkobiercy mecenasa mieli upomnieć się o nieruchomoœci. W latach 2012-2013 mimo braków formalnych wnioskodawcom przyznano prawo użytkowania wieczystego.

Sprawa ul. Siennej 29

Komisja ustaliła, że w 2010 r. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz w poœpiechu przygotował plan zagospodarowania przestrzennego dla działek przy ul. Chmielnej 70 i ul. Siennej 29. W wyniku przyjęcia planu przez Radę Miasta na gruntach tych mogły powstać budynki o wysokoœci ponad 200 m. W 2012 r. m.st. Warszawa przyznało prawo użytkowania wieczystego ww. działek Maciejowi M., który miał tam wybudować wieżowiec.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL