Warunki zabudowy: wojsko ma interes prawny jako użytkownik terenu poligonu

aktualizacja: 24.08.2017, 07:41
Foto: Fotorzepa, Kuba Krzysiak

Wojsko miało interes prawny jako użytkownik terenu.

W 2011 r. burmistrz ustalił warunki zabudowy dla osiedla dziesięciu domów jednorodzinnych. Inwestycję zakwestionowało wojsko. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku poinformował, że wojsko jest użytkownikiem działek o powierzchni 280 ha, oddanych w użytkowanie przez Lasy Państwowe. Otaczają one z trzech stron teren, na który wydano warunki zabudowy. Cały obszar jest wykorzystywany od 1962 r. jako poligon wojskowy. W jego sąsiedztwie nie mogą więc powstać domy.

Burmistrz nie zmienił jednak decyzji. Stwierdził, że działki sąsiadujące z terenem inwestycji są własnością Skarbu Państwa, a WSW w Białymstoku jest wyłącznie ich użytkownikiem. Zatem teren, wykorzystywany faktycznie jako poligon, nie jest formalnie terenem wojskowym.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku z RABATEM 33%
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE