Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

Nieruchomości jutra na kongresie w Gdyni

W kongresie uczestniczy m.in. ksišżę Michael von Liechtenstein, założyciel i szef Geopolitical Intelligence Services.
Fotorzepa, Lucyna Lewandowska
W Trójmieœcie rozpoczęła się dyskusja o zjawiskach i ludziach, którzy będš kształtować w przyszłoœci rynek nieruchomoœci.

– W „Rzeczpospolitej" postawiliœmy na nieruchomoœci. To jedna z tych branż naszej gospodarki, z którš wišżemy najwięcej nadziei – m.in takimi słowami witał redaktor naczelny „Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota goœci kongresu Real Estate Impactor.

Wymiana myœli i idei

Dodał, że REI to całkiem nowa jakoœć na rynku konferencji nieruchomoœciowych: rozmowy o metrach kwadratowych, warunkach zabudowy i pozwoleniach na budowę zastępuje dyskusjš w szerszym kontekœcie geopolitycznym, ekonomicznym i społecznym. Jest wymianš myœli i idei, a także próbš odgadnięcia kierunków, w jakich będzie rozwijać się branża nieruchomoœci.

Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała przyznała, że kiedy pojawił się pomysł stworzenia nowej konferencji poœwięconej nieruchomoœciom, u samorzšdowców pojawił się lekki sceptycyzm: – To miasto jest na tyle ładne i tak wielu ludzi lubi tu przyjeżdżać, że wydawało nam się, że konferencji mamy doœć. Ale kiedy przedyskutowaliœmy temat i zrozumieliœmy, że ma to być całkiem nowa jakoœć, coœ naprawdę interesujšcego, o czym jeszcze nie słyszeliœmy i coœ, co nas nie znudzi, to sceptycyzm z miejsca został zastšpiony goršcym entuzjazmem. Spotykamy się na nowym kongresie, widzšc z okna miejsce, w którym za moment powstanie całkiem nowa częœć miasta, które i tak dopiero powstało. Liczę, że po dwóch dniach spędzonych na bardzo interesujšcych dyskusjach zaczniemy odliczać dni do kolejnej edycji za rok – mówiła wiceprezydent Gruszecka-Spychała.

Serce Europy

– Miejsce kongresu jest nieprzypadkowe – zauważył Cezary Szymanek, redaktor naczelny serwisu rp.pl. – Gdynia to dziœ jedno z najprężniej rozwijajšcych się miast w Polsce, które przycišga nie tylko ofertš miejsc pracy, ale tym, jak spędza się czas wolny. To też jedno z najbardziej ekologicznych miast w Polsce z najlepszš jakoœciš powietrza. Potwierdza to choćby tytuł „Miasta przyszłoœci" przyznany w tym roku Gdyni przez wydawnictwo „Financial Times" w rankingu Foreign Direct Investments – mówił Cezary Szymanek.

Ksišżę Michael von Liechtenstein, założyciel i szef Geopolitical Intelligence Services , zgodził się, że Gdynia jako jedno z najnowoczeœniejszych miast w Polsce to dobre miejsce do dyskusji na temat rozwoju rynku nieruchomoœci. – Tym bardziej że Polska coraz częœciej postrzegana jest jako prawdziwe serce Europy. My tak patrzymy na niš w Liechtensteinie – mówił ksišżę von Liechtenstein.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL