Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

Decyzja komisji reprywatyzacyjnej ws. Nieborowskiej 15

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
W czwartek komisja ds. reprywatyzacji warszawskich stwierdziła nieważnoœć decyzji Prezydent Warszawy o ustanowieniu użytkowania wieczystego na nieruchomoœci przy ul. Nieborowskiej 15.

Nieborowska 15 to czterokondygnacyjna kamienica na Starej Ochocie. Władze Warszawy oddały jš w ramach reprywatyzacji w 2008 roku – kiedy podpisana została decyzja zwrotowa.

- Kamienica została zwrócona nielegalnie. Osoba, która złożyła wniosek dekretowy, nie żyła już od dwóch tygodni, więc nie było żadnych podstaw, żeby kamienicę oddawać. Istnieje podejrzenie, czy przypadkiem nie sfałszowano też dokumentacji - mówił we wrzeœniu 2017 roku Jan Œpiewak, szef stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i radny Œródmieœcia.

Czwartkowa decyzja komisji Patryka Jakiego dotyczy nieruchomoœci wokół kamienicy.

W ocenie Komisji decyzja reprywatyzacyjna prezydent Warszawy z 27 maja 2008 r. powinna zostać wyeliminowana z obrotu prawnego jako wydana bez podstawy prawnej.

 

- Wniosek dekretowy został złożony przez Ryszarda Pahla w momencie, kiedy już nie żył. Mimo tego, urzšd miasta stołecznego Warszawy rozpatrywał ten wniosek, uznajšc, że złożył go Jerzy Pahl – mówił przewodniczšcy komisji, Patryk Jaki.

Jak dodał, ta sprawa ma w sposób oczywisty podwójne dno. - Chodzi o rodzinę wiceprezydenta Warszawy z Platformy Obywatelskiej (Witolda Pahla – przyp. red.) – wskazał Jaki.

Decyzja komisji została podjęta jednogłoœnie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL