Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

#RZECZoBIZNESIE: Jarosław Skoczeń: Młodzi kupujš najpierw mieszkania rozbiegowe

tv.rp.pl
W miarę dorabiania się, młodzi przenoszš się do lepszych mieszkań i dzielnic – mówi Jarosław Mikołaj Skoczeń, członek zarzšdu Emmersona , goœć programu Michała Niewiadomskiego.

Goœć podał, że polskie rodziny z dziećmi kupujš obecnie 3-4 pokojowe mieszkania na 50-60 mkw. - Jeszcze do 2008 r., przed przerwaniem hossy, kupowali 80-100 mkw. - przypomniał Skoczeń.

- Single czy dwuosobowe rodziny kupujš mieszkania o wielkoœci 30-35 mkw. Sš to pierwsze mieszkania, tzw. rozbiegowe – dodał.

Goœć przyznał, że zmieniła się moda. - Nasi rodzice kupowali przeważnie jedno mieszkanie na całe życie. Młodzi ludzi najpierw kupujš mniejsze mieszkanie. Uważajš, że jak będš mieć rodzinę i będzie ich na to stać, to zmieniš mieszkanie na większe – tłumaczył.

Podobnie jest z lokalizacjš. - Młodzi ludzie, którzy majš mniejsze dochody kupujš mieszkania na obrzeżach dużych miast. W Warszawie Białołęka jest dzielnicš, gdzie mieszka dużo młodych osób - mówił Skoczeń.

- W miarę dorabiania się przenoszš się do lepszych dzielnic – dodał.

Praga jeszcze 10 lat temu była postrzegana bardzo Ÿle. Nie było tam prawie żadnych inwestycji budowlanych. - W tej chwili metro dotarło na Pragę i spójrzmy, co się dzieje – zaznaczył goœć.

Tłumaczył, że w dzielnicach położonych dalej od centrum łatwiej jest o szkołę czy przedszkole. - Tam rozwija się ta infrastruktura. W centrum szkoły sš zamykane, bo nie ma na nie chętnych. Zupełnie inaczej dzieci mogš się rozwijać w terenach zielonych, niż w betonowo-szklanej pustyni – ocenił.

- Centrum jest miejscem dla apartamentowców i apartamentów. W zeszłym roku rynek apartamentów urósł w Polsce do 1,3 mld zł. Sš już apartamenty w Polsce, których metr kwadratowy kosztuje 40 tys. zł - mówił Skoczeń.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL