Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

Jaki: Gronkiewicz-Waltz nie chce, aby majštek wrócił do miasta

Wiceminister sprawiedliwoœci, przewodniczšcy komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki (front) oraz dyrektor Departamentu Prawa Administracyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwoœci, prof. Kamil Zaradkiewicz (P)
PAP/Jacek Turczyk
Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce, aby majštek wrócił do m.st. Warszawy; lepiej, aby został w rękach handlarzy - tak szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki odniósł się do informacji, że miasto skierowało do sšdu kilka skarg na uzasadnienia decyzji ws. reprywatyzacji. Niebywały skandal - dodał.

"Czyli HGW nie chce, aby majštek wrócił do miasta. Lepiej, aby został w rękach handlarzy! Niebywały skandal" - napisał na Twitterze. Wczeœniej tweetował: "Jak człowiek myœli, że już nic gorszego ws. afery rep. nie może sie wydarzyć to ...HGW skarży korzystne dla miasta decyzje!".

Odniósł się w ten sposób do doniesień portalu Onet.pl, według którego do 10 paŸdziernika 2017 roku m.st. Warszawa, reprezentowane przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, złożyło do Wojewódzkiego Sšdu Administracyjnego pięć skarg na uzasadnienie decyzji komisji weryfikacyjnej, dotyczšce uchylenia reprywatyzacji i odmowy uwzględnienia wniosku dekretowego. Portal podał, że chodzi o głoœne nieruchomoœci leżšce w samym centrum stolicy: Chmielnš 70, Siennš 29, Twardš 8 i 10, warte setki milionów złotych.

Do sprawy odniósł się też ratusz. "Miasto zaskarżyło do sšdu administracyjnego wyłšcznie œciœle okreœlone fragmenty uzasadnień decyzji komisji weryfikacyjnej; same rozstrzygnięcia sš korzystne dla m.st. Warszawy i nie sš przedmiotem zaskarżenia" – przekazał PAP jego rzecznik Bartosz Milczarczyk.

Miasto podkreœla, że możliwoœć zaskarżenia samego uzasadnienia decyzji, która nie skutkuje uchyleniem decyzji, ale uchyleniem wyłšcznie okreœlonych fragmentów uzasadnienia decyzji, została potwierdzona w orzecznictwie sšdów administracyjnych.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL