Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nieruchomoœci

#RZECZoBIZNESIE: Wojciech Pronobis: Polacy jeszcze oporni na domy prefabrykowane

tv.rp.pl
Przy kilkudziesięciu tysišcach nowych domów w Polsce, rynek na którym działajš firmy oferujšce domy prefabrykowane, to jest ułamek – mówi Wojciech Pronobis, dyrektor na Polskę EcoReadyHouse, goœć programu Pawła Rożyńskiego.

Goœć przyznał, że domy sš w modzie i to nie jest tylko boom na rynku mieszkaniowym.

- Wybór domu jest dla wielu osób alternatywš do znalezienia mieszkania. Jest segment osób, które budujš gospodarczo i wtedy stawiajš na większš przestrzeń do życia, ale trzymajš koszty w ryzach. Sš też klienci, którzy szukajš czegoœ więcej, jak ładniejszych projektów czy fajniejszych lokalizacji. To jest właœnie klient, którego szukamy - tłumaczył Pronobis.

Zaznaczył, że w Polsce już od kilku lat bardzo mocny jest minimalizm. - Robienie wnętrz, mieszkań czy domów w minimalistycznym stylu skandynawskim - mówił.

Klienci szukajš nowych rozwišzań, innych sposobów na budowę.

- Jest mnogoœć technologii i materiałów. Pojawiajš się nowe rozwišzania jak domy prefabrykowane – stwierdził.

W rozwišzaniach domów inteligentnych, które jeszcze kilka lat temu raczkowały, mamy teraz mnogoœć firm.

- Inteligentny dom daje to, że np. zarzšdzamy domem zdalnie – tłumaczył Pronobis.

- My budujemy domy od poczštku, œciany sš produkowane w fabryce, przyjeżdżajš do klienta zrobione. Dom inteligentny robimy na kablach, bo jest to dużo lepsze i solidniejsze rozwišzanie – dodał.

W Polsce sš jeszcze opory przed domami prefabrykowanymi.

- Przy kilkudziesięciu tysišcach nowych domów w Polsce, rynek na którym działajš firmy oferujšce domy prefabrykowane, to jest ułamek – ocenił goœć.

- Tak jak z każdš rzeczš potrzeba czasu – dodał.

Zdradził, że jeżeli klienci zamawiajš dom w EcoReadyHouse, to na samym placu budowy firma jest ok. 3-4 miesišce.

- Całoœć procesu od podpisania umowy do oddania domu zamyka się w roku. Jest to rozwišzanie dla tych, którzy chcš szybko mieć dom i majš na to œrodki - mówił Pronobis.

Cena domu zależy od technologii, firmy i nastawienia biznesowego.

-Sš domy prefabrykowane szkieletowe, które oparte sš na lekkim szkielecie, szybko budowane i szybko stawiane – tłumaczył.

- EcoReadyHouse jest w górnej półce standardu. To oznacza, że dom jest personalizowany dla klienta. Grube œciany i solidne materiały powodujš, że cena jest wyższa – dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL