Nieruchomości.rp.pl

Grunty w Londynie sięgają dna

aktualizacja: 17.02.2017, 18:34
Foto: Bloomberg

Aż o 11,5 proc. spadły ceny działek budowlany w najlepszych dzielnicach Londynu w 2016 r.

REDAKCJA POLECA
06.12.2016
Wielka Brytania: Modne dzielnice coraz droższe
02.11.2016
Brexit: ile za dom w Londynie
15.10.2016
Londyński dom byłego premiera Winstona Churchilla wystawiony na sprzedaż
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Według najnowszego raportu Knight Frank jest to efektem Brexitu i podwyżki podatków.

Podwyżki podatków spowodowały spadek wartości nieruchomości w najdroższych dzielnicach średnio o 6,7 proc. w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że może powtórzyć się sytuacja z 2010 r.

- Wtedy doświadczeni inwestorzy wrócili na rynek i kupowali w przekonaniu, że ceny sięgnęły dna – tłumaczy w raporcie Ian Marris.

KOMENTARZ DNIA
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE