Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Nauka

Na Mazurach będš rejsy pasażerskich katamaranów

Fotolia
W tym sezonie na Wielkich Jeziorach Mazurskich rozpocznš rejsy pierwsze pasażerskie katamarany

Dotychczas biała flota w tym regionie dysponowała wyłšcznie statkami o jednym kadłubie. Armatorzy zbudowali nowe statki z powodu rekordowo rosnšcego ruchu turystycznego.

W porcie w Rucianem-Nidzie zwodowano wycieczkowy katamaran długoœci 39 m. To jeden z największych œródlšdowych statków pasażerskich w Polsce. Jednostkę zbudowano w stoczni w Gdyni i dostarczono na Mazury w kilku częœciach, które połšczono na miejscu. Statek powinien być gotowy do rejsów w połowie maja,  będzie  pływał z Rucianego-Nidy przez Mikołajki do Pisza i z powrotem.

Statek ma dwa pokłady, na które może zabrać łšcznie 246 pasażerów. Otwarty górny pokład i przeszklony dolny zapewniš turystom swobodę w oglšdaniu panoramy mazurskich jezior. Na niższym przewidziano bar, a na rufie stojaki na rowery i miejsce do przewożenia kajaków.

Mniejszy dwukadłubowiec zwodowano w porcie "Żeglugi Mazurskiej" w Giżycku. Ma ponad 16 m długoœci i zabierze jednorazowo na pokład 56 pasażerów. To pierwszy od ponad 20 lat wycieczkowy statek zbudowany w stoczni na Mazurach. Nowa jednostka będzie obsługiwać trasę z Mikołajek do Rynu.  "Żegluga Mazurska" planuje już budowę kolejnego bliŸniaczego katamaranu, a potem prawdopodobnie również większych statków.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL