Słowa piosenek krakowskiego poety, urodzonego w Suwałkach w lutym 1938 roku, nuciło wiele pokoleń Polaków. To on napisał dla Skaldów „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „Cała jesteś w skowronkach", „Od wschodu do zachodu słońca", „Medytacje wiejskiego listonosza", „Szanujmy wspomnienia", „Po śniegu, po kolędzie", „Nie domykajmy drzwi".

Jego teksty znamy także z niezapomnianych interpretacji Marka Grechuty z okresu Anawy — z „Korowodu", „Magii obłoków", a także gdy śpiewał „Ikara" w „Szalonej lokomotywie". Anawie Moczulski pozostał wierny, gdy wokalistą tego zespolzostał Andrzej Zaucha. A był on też współautorem sukcesu albumu „Wołanie o słońce nad światem" zespołu Dżamble.

Korzystał z literackiej pomocy krakowskiego poety również Grzegorz Turnau. Między innymi w piosenkach „To tu, to tam". „Ultima", „Nawet", „Kruchy świat, kruche szkło". Moczulski był współtwórcą krakowskiego Teatru STU oraz autorem słów do oratoriów „Nieszpory Ludźmierskie" oraz „Droga, Życie, Miłość – Oratorium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana" Jana Kantego Pawłuśkiewicza.

Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaliczano go do pokolenia Nowej Fali. Debiut poetycki odnotował w 1959 roku na łamach krakowskiego „Dziennika Polskiego". Trzy lata później ukazał się jego pierwszy tomik „Próba porównania". „Nawracanie stracha na wróble" nagrodzone zostało nagrodą im. Andrzeja Bursy.

Był też autorem kilkunastu książek dla dzieci, m.in. „Moje kotki", »Siedem dni stworzenia świata".