Tańce zagrane po raz pierwszy

aktualizacja: 11.08.2017, 10:29
Międzynarodowa I, Culture Orchestra.
Międzynarodowa I, Culture Orchestra.
Foto: iam

Przed rokiem ci muzycy wspierali na Festiwalu inną orkiestrę, teraz sami mocno zaznaczą swą obecność.

Została powołana przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 roku, miała być wydarzeniem wspierającym prezydencję Polski w UE. I, Culture Orchestra okazała się jednak wspaniałą przygodą dla młodych muzyków z Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. A ponadto dała świetne rezultaty artystyczne, więc działa do dziś i ciągle się rozwija.

Po roku koncertowej przerwy przeznaczonej na podniesienie umiejętności podczas tzw. warsztatów mistrzowskich I, Culture Orchestra wraca na estrady Europy. A występ na tegorocznym Festiwalu „Chopin i jego Europa" zalicza do szczególnie prestiżowych w swoim kalendarzu.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej? Zamów subskrypcję na kwartał i odbierz 1 miesiąc GRATIS!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE