Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Muzyka

Olaf Deriglasoff: Jestem piekarzem piosenek

Olaf Deriglasoff
tv.rp.pl
- Pracuję w rozrywce i jestem piekarzem piosenek. Ludzie mojego pokroju mówiš o sobie, że sš artystami, ja sšdzę inaczej. Uważam, że to napompowany balon - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Olaf Deriglasoff, muzyk i kompozytor.

Olag Deriglasoff wypowiedział się na temat swojej twórczoœci i bieżšcych wydarzeń w Polsce. - "Dzieci Kapitana Klossa" to debiutancka płyta, ona powinna pojawić się w 1986 roku. Jest to płyta moich marzeń, wydałem jš dzisiaj, ponieważ w tamtych czasach nie mogłem. Za kilka dni ukaże się nasz singiel. Uważam, że teksty które napisałem, dalej sš aktualne, nie zmieniła się forma spostrzegania œwiata. Trzeba jednak pamiętać, że te teksty sš pisane z perspektywy dwudziestoletniego chłopaka – powiedział.

 

Zapytany przez Jacka Nizinkiewicza o powrót do gry z muzykami, z którymi grywał w przeszłoœci, stwierdził, że widzi takš możliwoœć. - Z przyjemnoœciš bym wystšpił jeszcze z Maćkiem Maleńczukiem, chociaż czasami się za niego wstydzę, widzę jego zaangażowanie polityczne, w dodatku powinien szanować publicznoœć – ocenił.

- Uważam, że w tamtych czasach bycie artystš miało inny charakter, mieliœmy jasny obraz wroga. Byliœmy inwigilowani przez bezpiekę, wiedzieliœmy, kto jest kim. W dzisiejszych czasach jest to bardziej skomplikowane, nie widać wyraŸnie przeciwników – stwierdził.

- Polityka cały czas istnieje, chociaż często wydaje mi się, że jest bardzo brudna. Pojawia się mnóstwo matactw, kradzieży - w tej dziedzinie życia publicznego łatwo się pobrudzić. W dodatku nigdy nie dowiemy się prawdy. Uważam, że politycy wywołujš wojny i dlatego odcinam się od tego œwiata. Nie ufam im, chodzę na wybory i głosuję na tak zwane "mniejsze zło", to bardzo trudne decyzje. Œwiat, który mnie otacza nie spełnia moich wyobrażeń – dodał.

Na koniec wypowiedział się o sposobie spędzenia œwięta odzyskania przez Polskę niepodległoœci. - Jutrzejsze Œwięto Niepodległoœci spędzę w spokojnym towarzystwie swoich przyjaciół, nie zamierzamy się spierać – odparł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL