Jagger zaskakuje politycznym komentarzem

aktualizacja: 27.07.2017, 22:26
Foto: materiały prasowe

Wokalista The Rolling Stones zaskoczył fanów premierą dwóch solowych piosenek „Gotta Get A Grip” i „England Lost”. Za wokalnym i gitarowym popisem kryje się osobisty komentarz artysty przejętego i sfrustrowanego dzisiejszymi przemianami.

Mick Jagger nie czekając na zebranie całego materiału na album, postanowił podzielić się z fanami najnowszymi singlami, kiedy ich przekaz jest mocny i aktualny. Wpadające w ucho i jednocześnie prowokacyjne piosenki mają zmusić do refleksji każdego fana.

„Gotta Get A Grip” to bezpośredni apel muzyka, żeby pomimo trudnych czasów wziąć się w garść, być sobą i próbować kreować własną przyszłość po swojemu. Mecz piłkarski opisany w „England Lost” stanowi metaforę aktualnej sytuacji ojczyzny artysty. Stawką jest przyszłość Anglii, która zdaje się nieuchronnie kroczyć ku upadkowi. Jednak pomimo dojmującej niepewności i targających muzykiem wątpliwości, artysta nie byłby sobą, gdyby nie opowiedział tej historii z nutką ironii i humoru.

Oprócz wersji podstawowych piosenek dostępne są w sieci także cztery remiksy oraz alternatywna wersja „England Lost”, w której gościnnie udziela się pionier grime’u - Skepta.

Tymczasem w kanale Vevo można oglądać teledyski “Gotta Get A Grip” w reżyserii Saam Farahmand z udziałem Jemima Kirke’a

Gotta Get A Grip (Official Video) by Mick Jagger on VEVO.

oraz ”England Lost” Saam Farahmand z udziałem Luke’a Evansa

England Lost (Official Video) by Mick Jagger on VEVO.

Pozostałe wersje: http://vevo.ly/ZdYic8

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE