Muzyka

Jagger zaskakuje politycznym komentarzem

materiały prasowe
Wokalista The Rolling Stones zaskoczył fanów premierą dwóch solowych piosenek „Gotta Get A Grip” i „England Lost”. Za wokalnym i gitarowym popisem kryje się osobisty komentarz artysty przejętego i sfrustrowanego dzisiejszymi przemianami.

Mick Jagger nie czekając na zebranie całego materiału na album, postanowił podzielić się z fanami najnowszymi singlami, kiedy ich przekaz jest mocny i aktualny. Wpadające w ucho i jednocześnie prowokacyjne piosenki mają zmusić do refleksji każdego fana.

„Gotta Get A Grip” to bezpośredni apel muzyka, żeby pomimo trudnych czasów wziąć się w garść, być sobą i próbować kreować własną przyszłość po swojemu. Mecz piłkarski opisany w „England Lost” stanowi metaforę aktualnej sytuacji ojczyzny artysty. Stawką jest przyszłość Anglii, która zdaje się nieuchronnie kroczyć ku upadkowi. Jednak pomimo dojmującej niepewności i targających muzykiem wątpliwości, artysta nie byłby sobą, gdyby nie opowiedział tej historii z nutką ironii i humoru.

Oprócz wersji podstawowych piosenek dostępne są w sieci także cztery remiksy oraz alternatywna wersja „England Lost”, w której gościnnie udziela się pionier grime’u - Skepta.

Tymczasem w kanale Vevo można oglądać teledyski “Gotta Get A Grip” w reżyserii Saam Farahmand z udziałem Jemima Kirke’a

Gotta Get A Grip (Official Video) by Mick Jagger on VEVO.

oraz ”England Lost” Saam Farahmand z udziałem Luke’a Evansa

England Lost (Official Video) by Mick Jagger on VEVO.

Pozostałe wersje: http://vevo.ly/ZdYic8

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL