Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Muzyka

Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori - 3 marca premiera nowej płyty

fot. Maciej Hładki
Czesław Œpiewa w klasycznym wydaniu? Trzeciego marca wychodzi najnowsza płyta polsko-duńskiego zespołu - „Księga Emigrantów cz.2”. Album powstał we współpracy z orkiestrš barokowš Arte dei Suonatori.

Czesław Mozil zapowiada premierę kolejnego albumu z serii „Księgi Emigrantów”. Płyta ukaże się 3 marca 2017 roku. Nowy materiał powstał we współpracy z polskš orkiestrš barokowš o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, majš na swoim koncie kilkanaœcie płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

- Długi czas rozmawialiœmy w zespole Czesław Œpiewa o inspiracjach muzykš klasycznš. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesieniš 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sšdziliœmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny œwiat, który sprawdzi się na koncertach. Publicznoœć była zachwycona, a my dwa miesišce po trasie wylšdowaliœmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze œwiaty, wcale się nie różniš. Zresztš ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasycznej muzykš poważnš. Przecież ta muzyka była kiedyœ rozrywkowa - opowiada Czesław Mozil.

Czesław Œpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połšczony z awangardowš fantazjš na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesujšca propozycja nie tylko dla miłoœników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łšczš żartobliwš narrację z tematami tożsamoœci narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treœć piosenek nawišzujš do „znanych i lubianych” wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”. A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonanš ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiœlaka / Kropki Kreski – kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczoœci zespołu Czesław Œpiewa.

„Księga Emigrantów cz.2”

Lista utworów:

Mam Trzy Latka

Na Straganie

Kłamczucha

Polak Mały

Na Wyspie Bergamocie

Kaczka Polaczka

Lokomotywa

Wlazł Kotek

Pokłóciły się zwierzaki

-------------

instrumentalne:

Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach)

Jesień ( A. Vivaldi )

 

Trasa koncertowa

Trasa Czesław Œpiewa & Arte dei Suonatori

8.03 Swarzędz

9.03 Sztum

10.03 Szczecinek

11.03 Żary

12.03 Bielawa

30.03 PrzeŸmierowo

31.03 Kędzierzyn KoŸle

1.04 Kalisz

2.04 Toruń

Trasa Czesław Œpiewa

18.03 Zabrze

19.03 Chełm

20.03 Wodzisław Œlšski

21.03 Gniezno

22.03 Zamoœć

23.03 Przemyœl

24.03 Rzeszów

25.03 Gomunice

26.03 Kobylnica

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL