Pomoc dla Jacka – pierwsze efekty

aktualizacja: 25.02.2016, 23:39
Foto: materiały prasowe

Prawie 13 tysięcy złotych udało się już zebrać dla wybitnego basa, Jacka Janiszewskiego. Opera Narodowa rozpoczęła pracę nad specjalnym koncertem.

REDAKCJA POLECA
01.06.2016
Wszyscy śpiewają dla Jacka Janiszewskiego
17.02.2016
Pomoc dla Jacka Janiszewskiego
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

W ciągu tygodnia, jaka upłynął od ogłoszenia apelu o pomoc dla Jacka Janiszewskiego („Rzeczpospolita” zrobiła to jako jedna z pierwszych), na specjalnym koncie jest już 12 700 zł i ta suma z każdym dnie rośnie.

 

Zważywszy na fakt, że są to wyłącznie wpłaty od osób prywatnych – często skromne, ale przecież bardzo szczere – taki odzew niesłychanie cieszy. Ale można też liczyć na więcej, bo Jacek Janiszewski, mimo że od lat występuje głównie na scenach niemieckich,  ma w środowisku polskiej muzyki i opery  wielu bliskich i życzliwych osób. Zbiórka pieniędzy powinna więc trwać dalej, bo jest po prostu bardzo potrzebna.

Przypomnijmy, że Jacek Janiszewski ponad rok temu przeszedł w Berlinie skomplikowaną operację usunięcia guza mózgu. Zabieg udał się, ale wielu bliskich i życzliwych osób okazało się, że niektóre nerwy zostały sparaliżowane. O śpiewaniu nie mowy, nawet prowadzenie rozmowy stało się niemal niemożliwe. Lekarze sądzą, że nerwy powinny się zregenerować, potrzebna jest jednak długotrwała rehabilitacja.

Od momentu ogłoszenia apelu o pomoc wielu artystów wyraziło chęć wzięcia udziału w specjalnym koncercie, z którego dochód byłby przeznaczony dla Jacka Janiszewskiego. Organizacją wydarzenia zajął się w Operze Narodowej Stanisław Leszczyński. Jak powiedział „Rzeczpospolitej”, koncert mógłby się odbyć pod koniec obecnego sezonu. Byłaby wówczas szansa, że wystąpią w nim najwybitniejsi polscy śpiewacy, a chodzi o to, by koncert dla Jacka Janiszewskiego miał odpowiednią rangę, co zapewniłoby również lepszą finansową pomoc dla niego.

Pomoc dla Jacka

Przypomnijmy, że specjalne konto, na które można dokonywać wpłat, utworzyła Fundacja Polcanart:

Bank BGŻ BNP Paribas: 56 2030 0045 1110 0000 0415 6420 (konto złotówkowe)

Bank BGŻ BNP Paribas: EUR 97 2030 0045 3110 0000 0034 6790
S. W. I. F. T.: GOPZPLPW (konto w euro).

W obydwu przypadkach należy dopisać: Pomoc dla Jacka.

Wykaz wpłat i można sprawdzić tutaj.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE