Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Rosja: niekupowane auta 2017

AdobeStock
Listę samochodów, które nie mały w 2017 r wzięcia na rosyjskim rynku wtórnym otwiera…Mercedes.

Eksperci pisma „Za ruliom" (Za kierownicš) sprawdzili, które używane samochody osobowe najtrudniej jest sprzedać w Rosji. Na czele znalazł się Mercedes-Benz klasy B, przed Fordem Fiestš, Nissanem Qashqai i Skodš Yeti.

Dlaczego właœnie mercedesa nie chcš kupować Rosjanie - eksperci nie potrafili logicznie wyjaœnić. Ich zdaniem pojazd jest „niedoceniony" - cytuje agencja Nowosti. Co do Nissana Qashqai i Skody Yeti to ich brak popularnoœci specjaliœci wišżš z kršżšcš opiniš o jakoby „zawodnoœci" obu modeli.

Rosjanie z rezerwš podchodzš też do Suzuki Grand Vitara, Hyundai Tucson - tutaj głównš przyczynš sš pojawiajšce się problemy techniczne. Natomiast Chevrolet Cruze, Nissan Terrano, Mitsubishi L200 i Suzuki SX4 nie cieszš się wzięciem na rynku wtórnym Rosji z powodu zbyt wysokich cen.

Agencja Autostat przygotowała natomiast zestawienie samochodów, które w 2017 r najczęœciej trafiały na rynek wtórny w Rosji. Liderem był Ford Focus z 2012 r (po ponad 510 tys rubli tj. 30,8 tys zł). Na drugim miejscu znalazła się Toyota Corolla z 2008 r (469 tys rubli) a na trzecim Hyundai Solaris z 2011 r za 440 tys rubli.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL