Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Polski przemysł motoryzacyjny będzie się rozwijał, a sprzedaż aut wzrośnie

Bloomberg
Branża samochodowa liczy na utrzymanie dobrej koniunktury w 2018 r.

Najbliższe szeœć miesięcy przyniesie wzrost sprzedaży i przychodów działajšcych w Polsce firm motoryzacyjnych – wynika z badania Polskiego Zwišzku Przemysłu Motoryzacyjnego i KPMG. O kształcie rynku nowych aut dalej będš decydować przedsiębiorcy, których udział w zakupach sięga 3/4. W finansowaniu zakupów aut firmowych rosnšć będzie udział sektora Car Fleet Management. Stopniowo ma się zwiększać zainteresowanie napędami alternatywnymi, zwłaszcza zakupem aut hybrydowych. Samochody z napędem bateryjnym nie zacznš w przyszłym roku odgrywać większej roli, bo sieć ładowania dopiero zacznie być rozbudowywana. Natomiast w napędach spalinowych będzie stopniowo rosnšć udział pojazdów z silnikami benzynowymi.

Za granicš producenci będš kontynuować prace nad rozwijaniem napędów ekologicznych. W połowie grudnia swoje plany na najbliższe 12 lat ogłosiła Toyota. W 2030 roku zamierza osišgnšć poziom sprzedaży 5,5 miliona zelektryfikowanych samochodów rocznie, w tym milion aut bezemisyjnych.

Z badania niemieckiej organizacji DEKRA wynika, że do 2020 r. łšczny koszt użytkowania samochodów elektrycznych będzie o 3,2 proc. niższy aut spalinowych, i to bez rzšdowych subsydiów.

W przyszłym roku coraz częœciej będzie można spotkać elektryczne samochody ciężarowe i dostawcze, w których produkcję angażujš się m.in. Daimler i Volkswagen.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL