Ciężarówki Mercedesa wracają do Iranu

aktualizacja: 14.09.2017, 18:33
Foto: Bloomberg

Mercedes-Benz Trucks podpisał w Teheranie z Iran Khodro kontrakt pozwalający wznowić sprzedaż swych pojazdów w Iranie - podała firma matka, Daimler

Umowa dotyczy zawiązania spółki j.v., która zapewni sprzedaż i zajmie się usługami po sprzedaży - podała agencja prasowa Tasnim i dodała, że w październiku zostanie podpisana druga umowa w sprawie spółki j.v., która będzie produkował w Iranie ciężkie pojazdy, m.in Actros.

Francuskie PSA i Renault zdecydowanie weszły do Iranu po porozumieniu z 2015 r. z 6 mocarstwami o złagodzeniu sankcji w zamian za odstąpienie przez Teheran od programu jądrowego. PSA zawarł umowy o produkcji za 700 mln euro, Renault zapowiedział budowie nowej fabryki, która zwiększy jego moce produkcyjne do 350 tys. pojazdów rocznie.

Niemieckie firmy samochodowe zrezygnowały z ambicji wejścia do Iranu, bo obawiają się, że jakakolwiek umowa w tym kraju może zaszkodzić ich sprzedaży w Stanach

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE