Nowy pojazd Mitsubishi z Indonezji

aktualizacja: 10.08.2017, 18:07
Foto: materiały prasowe

Mitsubishi Motors zacznie w 2018 r. eksport wielozadaniowego pojazdu ze swej fabryki w Indonezji. Docelowo planuje  dostarczanie go firmie matce, Nissanowi.

Na salonie w Tangerang na przedmieściach Djakarty Mitsubishi pokazał nowy pojazd typu MPV - Xpander z 1,5-litrowym silnikiem. -Od lutego będziemy eksportować  ten samochód do wszystkich krajów ASEAN - oświadczył podczas premiery prezes Osamu Masuko. Pierwszym krajem będą Filipiny, następnie Malezja, Tajlandia i Wietnam.

W ostatnich latach Indonezja prześcignęła Tajlandię jako największy rynek samochodowy w Azji Płd.-Wsch., staje się też coraz większym ośrodkiem produkcji.

Mitsubishi zamierza dojść do produkowania ok.80 tys. sztuk nowego modelu rocznie i eksportować po 20 tys. - Xpander jest pierwszym produktem sojuszu z Renault-Nissanem. - Docelowo będzie dostarczany Nissanowi na rynek indonezyjski - dodał Masuko. Nissan zadecyduje o harmonogramie i wielkości dostaw. Firma matka może otrzymywać pojazd z nieco zmienioną sylwetką.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE