Wielton inwestuje w Wieluniu

aktualizacja: 17.07.2017, 21:01
Foto: materiały prasowe

Firma rozbudowuje fabrykę naczep. Władze miasta liczą na 800 nowych miejsc pracy.

Wielton zainwestuje w zakładzie w Wieluniu i wzniesie Centrum Obsługi Klienta. Z treści zezwolenia wydanego przez władze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na której terenie działa fabryka, wynika, że wartość inwestycji może sięgnąć 45 mln zł.

To jednak nie koniec inwestycji. Na nowe fabryki i ich wyposażenie grupa planuje wydać łącznie do 2020 roku 110 mln zł, zaś na inwestycje odtworzeniowe – 50 mln zł. To konieczne, ponieważ strategia Wieltonu przewiduje podwojenie produkcji do 25 tys. pojazdów w 2020 roku w stosunku do 2016 roku.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE