Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Opel pokazał nowy model. W Polsce można go już zamawiać.

Opel Crossland X
materiały producenta
W tym roku Opel wprowadzi na rynek aż siedem nowych modeli.

Od lutego w polskich salonach można już zamawiać flagowš limuzynę marki - Insignię Grand Sport oraz jej wersję kombi - Insignię Sports Tourer, natomiast teraz w Warszawie zaprezentowany został nowy crossover – Crossland X. Auto jest efektem współpracy z francuskim koncernem PSA, który przejmuje Opla od amerykańskiego giganta General Motors. Kompaktowych rozmiarów samochód, który przygotowywano przez trzy lata, ma łšczyć funkcjonalnoœć i przestronne wnętrze z atrakcyjnym wyglšdem SUV-a. Jest to już drugie auto z symbolem „X" obok Mokki X. I według kierownictwa General Motors Poland (GMP), ma przyczynić się do dalszego wzmocnienia pozycji Opla na polskim rynku. – Mokka X przycišgnęła do marki wielu nowych klientów, do tej pory nie zwišzanych z Oplem. Tę szansę ma także Crossland X – twierdzi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny GMP.

Auto, które będzie dostępne u polskich dealerów Opla od połowy czerwca, można zamawiać już teraz. Ceny zaczynajš się od poziomu 59.950 zł. Do wyboru jest pięć wersji silnikowych z trzycylindrowymi jednostkami benzynowymi oraz czterocylindrowymi dieslami. Podstawowa wersja benzynowa to silnik o pojemnoœci 1,2 litra i mocy 81 KM. Według producenta, w cyklu mieszanym pali 5,1 litra na 100 kilometrów. Kolejna to 1.2 Turbo z bezpoœrednim wtryskiem benzyny, oferowana w trzech wariantach zespołu napędowego. Szczególnie oszczędna wersja ECOTEC rozwijajšca moc 110 KM jest skojarzona z pięciobiegowš przekładniš i charakteryzuje się œrednim spalaniem na poziomie 5,3 l/100 km. Takš samš mocš dysponuje trzycylindrowy silnik 1.2 Turbo współpracujšcy z szeœciobiegowš przekładniš automatycznš. Najmocniejsza benzyna o pojemnoœci 1,2 litra rozwija 130 KM, dysponuje momentem obrotowym 230 Nm, przyspiesza do setki w 9,1 sekundy i osišga maksymalnš prędkoœć 206 km/h. Spalanie w cyklu mieszanym to 5 l/100 km.

Do wyboru sš trzy diesle: ten o pojemnoœci 1,6 litra ma moc 99 KM, maksymalny moment obrotowy 254 Nm i spala w cyklu mieszanym 3,8 l/100 km. Oszczędniejsza odmiana w wersji Ecotec ma zużywać œrednio 3,6 l/100 km, natomiast najmocniejszy diesel o mocy 120 KM ma takie samo spalanie, za to moment obrotowy zwiększony do 300 Nm zapewniajšcym solidnš siłę pocišgowš w każdej sytuacji.

Od wersji Enjoy, do standardowego wyposażenia Crosslanda X należy system OnStar. Oprócz dostępnych wczeœniej usług telematycznych, jak całodobowe przyjmowanie zgłoszeń w sytuacjach awaryjnych oraz zdalne sterowanie blokadš zamków, klaksonem i œwiatłami, system oferuje teraz kolejne funkcje. To usługa osobistego asystenta, który pomoże na przykład wybrać i zarezerwować hotel lub znaleŸć miejsce parkingowe. Najbardziej rozbudowane systemy multimedialne sš wyposażone w kolorowe ekrany dotykowe o przekštnej do 8 cali oraz interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiajšce podłšczenie kompatybilnych smartfonów. Punkt dostępowy 4G LTE WiFi pozwala w samochodzie korzystać z szybkiego łšcza internetowego.

W tym roku Opel zaprezentuje jeszcze model Grandland X, Insignię Country Tourer z większym przeœwitem, off-roadowa stylizacjš i napędem 4x4, ponadto dostawcze Vivaro i elektryczna Amperę-e.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL