Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Ergo Hestia kupuje od Toyoty hybrydowš flotę

materiały prasowe
Coraz więcej firm rozbudowuje swoje floty w oparciu o samochody hybrydowe. Toyota Motor Poland poinformowała, że 181 sztuk modelu Auris w wersji hybrydowej zamówiła Ergo Hestia.

Ubezpieczyciel zapowiada, że wymieni wszystkie samochody swoich mobilnych rzeczoznawców na auta hybrydowe, aby zredukować emisję spalin do atmosfery o ponad jednš trzeciš. Ma to być najnowoczeœniejsza i najbardziej przyjazna dla œrodowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.

- Ergo Hestia utożsamiana jest z innowacyjnymi rozwišzaniami, a to ze względu na skalę będzie mieć zauważalny wpływ na ochronę œrodowiska naturalnego – powiedział Mirosław Krzewiński, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód w Ergo Hestii. - Hestia jest naszym partnerem od kilkunastu lat, a wprowadzenie samochodów hybrydowych do floty otwiera nowy rozdział współpracy i wpisuje się w trend rynkowy – dodał Mirosław Sochacki, corporate sales manager w Toyota Motor Poland.

Firmy coraz częœciej sięgajš samochody hybrydowe nie tylko ze względów ekologicznych, ale także z uwagi na niższe łšczne koszty eksploatacji. Rzeczoznawcy Ergo Hestii przejeżdżajš każdego roku 6 milionów kilometrów.

Auris to najpopularniejszy hybrydowy model Toyoty w Polsce i w Europie. Korzysta z tego samego napędu co obecny na rynku  Prius. Silnik spalinowy o pojemnoœci 1,8 litra i mocy 99 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 82 KM, a rozpędzenie samochodu od zera do „setki" zajmuje mu niespełna 11 sekund.

Na poczštku tygodnia Toyota Motor Poland poinformowała, że łšczna sprzedaż jej aut hybrydowych na polskim rynku przekroczyła już poziom 10 tys. sztuk. Tylko w cišgu pierwszych dwóch miesięcy 2016 roku zarejestrowano 1,1 tys. hybrydowych toyot. Cały ubiegły rok okazał się pod tym względem o połowę lepszy od poprzedniego, a w cišgu ostatnich pięciu lat roczna sprzedaż hybryd japońskiego producenta podskoczyła 20-krotnie.

Według Instytutu Samar, w 2015 roku sprzedano w Polsce ponad 5,5 tys. aut z napędem hybrydowym. To o blisko 40 proc. więcej niż w roku 2014.

W połowie ubiegłego roku Toyota zdecydowała się na uruchomienie eksperymentalnego projektu oferty najmu samochodów hybrydowych z firmš Avis. Pilotażowa faza przedsięwzięcia realizowana jest w Polsce. Dla klientów zarówno indywidualnych jak i biznesowych wypożyczalnie Avis zaoferowały 40 samochodów. Wraz z rozwojem programu flota będzie powiększana.

ródło: parkiet.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL