Polski producent ciągników Ursus podpisał kontrakt z irańską spółką Motorsanan od Iran Tractor

aktualizacja: 09.03.2016, 06:42
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

Ursus, polski producent ciągników, pozyskał partnera w Iranie. To spółka Motorsanan od Iran Tractor z siedzibą w Tabrizie, która będzie dostarczać elementy do montażu traktorów.

REDAKCJA POLECA

Łączna wartość kontraktu przekracza 5 milionów dolarów – poinformowała spółka we wtorek wieczorem.

Dostawy części zaczną się w marcu. Realizacja kontraktu przewidziana jest na pół roku. Płatność za kupowane podzespoły i części zamienne do ciągników będzie odbywała się poprzez akredytywy, otwierane przez Ursusa na rzecz sprzedawcy. Wartość umowy z irańską firmą przekracza 10 proc. kapitałów własnych polskiego producenta.

Irański kontrahent Ursusa wchodzi w skład grupy kapitałowej Iran Tractor Manufacturing Company ITMCO. Dostarczane podzespoły będą montowane w ciągnikach przeznaczonych na rynki eksportowe. - Podpisana dziś umowa na zakup irańskich części to punkt wyjścia do szukania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Spółka oferuje obecnie małe i duże ciągniki oraz pełną gamę sprzętu do nich. Poza ciągnikami Ursus produkuje także ok. 80 modeli maszyn rolniczych, takich jak przyczepy, ładowacze czołowe, prasy i owijarki. - Jesteśmy gotowi na budowanie partnerstwa w różnych wariantach biznesowych – zadeklarował Zarajczyk, który bierze udział w trwającej do 9 marca rządowej misji do Iranu.

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych z marką o ponad 120-letniej tradycji. Spółka posiada trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 960 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Razem z Politechniką Lubelską opracowała m.in. autobus elektryczny o nazwie Ursus Ekovolt.

Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE