Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Polski producent cišgników Ursus podpisał kontrakt z irańskš spółkš Motorsanan od Iran Tractor

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Ursus, polski producent cišgników, pozyskał partnera w Iranie. To spółka Motorsanan od Iran Tractor z siedzibš w Tabrizie, która będzie dostarczać elementy do montażu traktorów.

Łšczna wartoœć kontraktu przekracza 5 milionów dolarów – poinformowała spółka we wtorek wieczorem.

Dostawy częœci zacznš się w marcu. Realizacja kontraktu przewidziana jest na pół roku. Płatnoœć za kupowane podzespoły i częœci zamienne do cišgników będzie odbywała się poprzez akredytywy, otwierane przez Ursusa na rzecz sprzedawcy. Wartoœć umowy z irańskš firmš przekracza 10 proc. kapitałów własnych polskiego producenta.

Irański kontrahent Ursusa wchodzi w skład grupy kapitałowej Iran Tractor Manufacturing Company ITMCO. Dostarczane podzespoły będš montowane w cišgnikach przeznaczonych na rynki eksportowe. - Podpisana dziœ umowa na zakup irańskich częœci to punkt wyjœcia do szukania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie – powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Spółka oferuje obecnie małe i duże cišgniki oraz pełnš gamę sprzętu do nich. Poza cišgnikami Ursus produkuje także ok. 80 modeli maszyn rolniczych, takich jak przyczepy, ładowacze czołowe, prasy i owijarki. - Jesteœmy gotowi na budowanie partnerstwa w różnych wariantach biznesowych – zadeklarował Zarajczyk, który bierze udział w trwajšcej do 9 marca rzšdowej misji do Iranu.

Ursus to największy polski producent cišgników i maszyn rolniczych z markš o ponad 120-letniej tradycji. Spółka posiada trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieœcie, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łšcznie ponad 960 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,2 tysišca cišgników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na œwiecie.

Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Razem z Politechnikš Lubelskš opracowała m.in. autobus elektryczny o nazwie Ursus Ekovolt.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL