Rzecznik koncern wyjaśnił, że kilka tygodni temu wszczęto wewnętrzne śledztwo po otrzymaniu informacji o niewłaściwym zachowaniu Naira. „Podjęliśmy tę decyzję (o zdymisjonowaniu) po pogłębionej i uważnej ocenie. Ford jest głęboko przywiązany do tworzenia i utrzymywania zdrowych stosunków i do szacunku. Oczekujemy od naszych szefów pełnego respektowania tych wartości" — oświadczył w komunikacie prezes Forda, Jim Hackett.

W tym samym komunikacie Nair złożył przeprosiny nie ujawniając również charakteru stawianych mu zarzutów. Kierował Fordem w Ameryce Płn. od maja 2017. Koncern wyjaśnił komisji kontroli giełdowej, że Nair jest uprawniony do odprawy i ubezpieczenia zdrowotnego, ale nie dostanie premii za 2017 czy 2018 r., również anulowano mu ruchomą część wynagrodzenia akcjami. Nair zgodził się nie występować z roszczeniami wobec koncernu, będzie współpracować w każdym śledztwie czy sprawie sądowej w przyszłości.

Zwolnione stanowisko obejmie od 1 marca Kumar Galhotra, pracujący w Fordzie od 29 lat, wcześniej kierował działem Lincoln Motor. Będzie podlegać wiceprezesowi Forda i szefowi działu globalnych rynków, Jimowi Farleyowi. Koncern obsadził też stanowisko zwolnione przez Galhotrę dokonał też kilku innych zmian kadrowych w swym kierownictwie.

Kilku szefów firm, najczęściej wpływowych mężczyzn ustąpiło ostatnio albo zostało odsuniętych z powodu zarzutów o agresję lub molestowanie seksualne po aferze z Harveyem Weinsteinem.