Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Fiatowi Chryslerowi grozi duża kara w USA

Bloomberg
Amerykański resort sprawiedliwoœci zamierza wymierzyć Fiatowi Chryslerowi (FCA) wysokš grzywnę w postępowaniu cywilnym za stosowanie nielegalnego oprogramowania manipulujšcego emisjami spalin w 104 tys. samochodów sprzedanych w Stanach.

Osoba zwišzana ze sprawš potwierdziła informację podanš poczštkowo przez agencję Bloomberga, że resort wysłał 27 stycznia adwokatom tej grupy proporcję polubownego rozwišzania. Waszyngton domaga się zwłaszcza od producenta pojazdów uregulowania problemu nadmiernej emisji szkodliwych zwišzków i podjęcia działań, aby nie powtórzyło się to w przyszłoœci. Dodał przy tym, że dojœcie do ugody można zakładać jedynie w zamian za „bardzo znaczne grzywny w postępowaniu cywilnym”.

Po skandalu z Volkswagenem ujawnionym we wrzeœniu 2015 władze amerykańskie wszczęły na poczštku 2016 r. postępowanie wobec FCA zarzucajšc mu stosowanie podobnego do niemieckiego oprogramowania w 104 tys. Jeep Grand Cherokee z lat 2014-16 i Dodge Ram 1500 z silnikami Diesla 3,0. Wtedy mówiono o maksymalnej grzywnie 4,6 mld dolarów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL