Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Przyszłość Vauxhalla zależy od sprzedaży aut

Bloomberg
Nowy szef marki Vauxhall powiedział, że przyszłoœć zakładu w Ellesmere Port, gdzie ma dojœć do zmniejszenia załogi o jednš trzeciš, zależy od sprzedaży samochodów Opla-Vauxhalla, która mocno zmalała na Wyspach.

Grupa PSA mianowała swego szefa sprzedaży i marketingu Stephena Normana na stanowisko prezesa Vauxhalla i Opla w Irlandii, w kilka dni po zapowiedzi zmniejszenia zatrudnienia w tym zakładzie o kolejne 250 osób. Wczeœniej zapowiedziała odejœcie 400.

Norman odejmie nowe stanowisko od 1 lutego, na spotkaniu z dziennikarzami stwierdził, że przyszłoœć Ellesmere Port wišże się ze skutecznoœciš sprzedaży aut tej marki. — To nierozerwalnie łšczy się ze sobš. Jeœli uda się dokonać radykalnej poprawy sytuacji Vauxhalla w W. Brytanii, a moi przyszli koledzy w Oplu na kontynencie zrobiš to samo na swoich rynkach, zwłaszcza w Niemczech, to powstanie wówczas przesłanka nie tylko dla każdego oœrodka produkcji, jakie mamy, ale może nawet czegoœ więcej — powiedział.

Norman będzie musiał zahamować spadek sprzedaży w W. Brytanii, który w 2017 r. wyniósł 5,7 proc., bo popyt zmalał o 22 proc. Przyznał, że brexit utrudnia planowanie. — Jak długo istniejš dwie, trzy a może więcej możliwych hipotez zwišzanych z brexitem, o różnych prognoza i parametrach finansowych, tak długo jest bardzo trudno podjšć jasnš decyzję — dodał.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL