Hyundai nie płaci w Chinach

aktualizacja: 30.08.2017, 13:01
Foto: Fotorzepa/Marek Korlak

Hyundai Motor zawiesił produkcję we wszystkich 4 fabrykach w Chinach z powodu zakłóceń w dostawach podzespołów — podała rzeczniczka firmy.

REDAKCJA POLECA
28.08.2017
Chiny: Komentarze w internecie tylko z weryfikacją tożsamości
18.08.2017
Chińczycy nie chcą Fiata Chryslera
18.08.2017
Elektryczny Hyundai o autonomii 500 km
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Według informacji mediów, Beijing Hyundai, spółka j. v. Koreańczyków z BAIC Motor nie mogła zapłacić dostawcom po spadku sprzedaży samochodów na skutek sporu dyplomatycznego, więc doszło do zakłóceń w dostawach podzespołów.

Do napięcia w stosunkach doszło po rozmieszczeniu w Korei 2 baterii obronnego systemu rakietowego THAAD i przygotowań do rozmieszczenia 4 dalszych w związku z zagrożeniem ze strony KRLD. Chiny oprotestowały to, sprzedaż Hyundaia załamała się w II kwartale o 64 proc. do 105 tys. samochodów.

- Zawiesiliśmy pracę we wszystkich 4 fabrykach na co najmniej tydzień z powodu zakłóceń w dostawach od producenta części — powiedziała rzeczniczka. Dodała, że piąty zakład w Chinach nie zaczął jeszcze produkcji.

Przedstawiciel koreańskiej organizacji producentów podzespołów powiedział, że zwykle dostawcy Hyundaia otrzymują zapłatę w 2 miesiące po wysyłce, ale niektórym nie płacono od 6 miesięcy. Rzeczniczka nie chciała odnieść się do tego.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE