Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Motoryzacja

Hyundai nie płaci w Chinach

Fotorzepa/Marek Korlak
Hyundai Motor zawiesił produkcję we wszystkich 4 fabrykach w Chinach z powodu zakłóceń w dostawach podzespołów — podała rzeczniczka firmy.

Według informacji mediów, Beijing Hyundai, spółka j. v. Koreańczyków z BAIC Motor nie mogła zapłacić dostawcom po spadku sprzedaży samochodów na skutek sporu dyplomatycznego, więc doszło do zakłóceń w dostawach podzespołów.

Do napięcia w stosunkach doszło po rozmieszczeniu w Korei 2 baterii obronnego systemu rakietowego THAAD i przygotowań do rozmieszczenia 4 dalszych w zwišzku z zagrożeniem ze strony KRLD. Chiny oprotestowały to, sprzedaż Hyundaia załamała się w II kwartale o 64 proc. do 105 tys. samochodów.

- Zawiesiliœmy pracę we wszystkich 4 fabrykach na co najmniej tydzień z powodu zakłóceń w dostawach od producenta częœci — powiedziała rzeczniczka. Dodała, że pišty zakład w Chinach nie zaczšł jeszcze produkcji.

Przedstawiciel koreańskiej organizacji producentów podzespołów powiedział, że zwykle dostawcy Hyundaia otrzymujš zapłatę w 2 miesišce po wysyłce, ale niektórym nie płacono od 6 miesięcy. Rzeczniczka nie chciała odnieœć się do tego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL