Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

Za mieszkania będzie trzeba płacić więcej

Angel River
materiały prasowe
Stawki płacone za luksusowe apartamenty robiš wrażenie, trzeba się jednak przyzwyczaić, że i mieszkania spoza najwyższej półki będš kosztowały coraz więcej.
Jelitkowo przywołuje u mnie nostalgiczne wspomnienia studenckich wakacji, wynajmowanie prywatnych kwater, w których zatrzymał się czas, ale za to do plaży były dwa kroki. Dziœ okazuje się, że Jelitkowo to bardzo modna częœć Gdańska, gdzie za 265-metrowy apartament nabywca zapłacił 5,6 mln zł. Trójmiasto generalnie stało się pożšdane i ceny mieszkań – nie tylko w segmencie luksusowym – skoczyły wyraŸnie mocniej niż w innych polskich aglomeracjach. Inwestorzy – w tym zagraniczni – widzš potencjał polskiego morza, a deweloperzy starajš się z tego skorzystać, tymczasem podaż gruntów jest ograniczona. Cenowa winda jest więc nieunikniona. Niemal tyle samo co za mieszkanie w Jelitkowie zapłacono za 163-metrowy apartament w stołecznym Cosmopolitanie. 35 tys. zł za mkw. to obecnie rekordowa stawka na polskim rynku. Intuicyjnie czuję, że już niedługo usłyszymy jakieœ spektakularne wieœci ze Złotej 44, gdzie apartament sprzedano za 28,3 tys. zł za mkw. „Żagiel" i Cosmopolitan, położone w samym sercu Warszawy i oddalone od siebie o siedem minut spacerem, ostro rywalizujš o zamożnych klientów.
Kiedy odtršbiono, że w tej pierwszej wieży lokatorem został piłkarski megagwiazdor Robert Lewandowski, to niebawem ogłoszono, że w tej drugiej apartament nabył inny polski futbolowy heros Jakub Błaszczykowski. Stawki płacone za luksusowe apartamenty robiš wrażenie, trzeba się jednak przyzwyczaić, że i mieszkania spoza najwyższej półki będš kosztowały coraz więcej. Koszty gruntów i realizacji inwestycji nieubłaganie rosnš, a deweloperzy niechętnie będš rezygnować z marż – zwłaszcza że popyt na lokale jest niezmiennie bardzo wysoki.
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL