Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkaniowe

Apartamenty z japońskim ogrodem

Oliwski Park w Gdańsku
Materiały Inwestora
Mieszkania przy ul. Opackiej w Gdańsku wybuduje Moderna Holding. Ceny mkw. lokali zaczynajš się od 12,9 tys. zł.

Inwestycję utworzy siedem dwu- i trzypiętrowych budynków. Znajdš się w nich 102 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 47 do 142 mkw. Ceny mkw. lokali wahajš się od 12,9 do 18 tys. zł. Budowa potrwa ok. 20 miesięcy. Osiedle powstanie na działce o powierzchni 11,5 tys. mkw. Deweloper zagospodaruje nieużytek przylegajšcy do tzw. Folwarku Saltzmanna.

- To jedyna, ostatnia taka przestrzeń, dajšca możliwoœć zamieszkania w Parku Oliwskim. Sšsiadujšcy z inwestycjš ogród japoński znajdzie swoje przedłużenie na dziedzińcu między budynkami, tworzšc miejsce odpoczynku dla mieszkańców - opowiada Adam Małaczek, prezes Moderna Holding. - Z 11,5 tys. mkw. powierzchni działki ponad 8 tys. mkw. zajmie częœć parkowo-ogrodowa. Inwestycja będzie otwierać się na 11 hektarów Parku Oliwskiego z zabytkami takimi jak Archikatedra Oliwska, Palmiarnia, Pałac Opatów. Odważę się powiedzieć, że to jedyne tak piękne i oryginale miejsce w Polsce, w którym jeszcze można zamieszkać - podkreœla.

Dodaje, że parkowa lokalizacja wymagała konsultacji i uzgodnień z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. - Wszystkie wymagania konserwatora zostały uwzględnione w projekcie - zapewnia prezes. - To szczególne miejsce wymagało od architektów z pracowni Wolski Architekci dbałoœci o każdy detal, zarówno jeœli chodzi o kształt i wyglšd budynków, jak i o ich otoczenie. Projekt nawišzuje formš do willi miejskich z ich kameralnš skalš, przemyœlanym układem funkcjonalnym i minimalistycznym stylem, którego elegancję podkreœla zestawienie dwóch materiałów: naturalnego kamienia i wielkoformatowych płyt ceramicznych - opowiada.

Prezes Małaczek podkreœla, że Oliwa jest miejscem niezwykłym nie tylko dla mieszkańców Trójmiasta. - Decyduje o tym nie tylko jej bogata historia, ale również przemiana, która dokonała się tu w cišgu ostatnich kilku lat. W tym czasie powstało w Oliwie ponad 200 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej w standardzie premium - wyjaœnia. - Swoje siedziby ulokowały tu międzynarodowe korporacje oraz ważne dla Pomorza firmy i instytucje. Imponujšco rozbudował się Uniwersytet Gdański. Dzielnica nie utraciła przy tym walorów miejsca idealnego do mieszkania, œwietnie skomunikowanego i z rozległymi terenami rekreacyjnymi.

Oliwski Park

Adres: Gdańsk Oliwa, ul. Opacka 20
Powierzchnia działki: 11 526 mkw.
Powierzchnia zabudowy: 2 800 mkw.
Liczba kondygnacji: 3-4 nadziemne i 1 podziemna (miejsca postojowe i komórki lokatorskie)
Liczba mieszkań: 102
Powierzchnia mieszkań: 47-142 mkw.
Liczba miejsc parkingowych w hali garażowej: 113
Cena mkw. mieszkań: od 12 900 do 18 000 zł

Moderna Holding na rynku nieruchomoœci oraz rynku inwestycyjnym działa od niemal 15 lat. Firma ma na swoim koncie takie inwestycje jak Kamienica Moderna przy placu Kaszubskim, apartamentowiec Lighthouse przy ul. Norwida i Baltiq Plaza przy ul. Œwiętojańskiej.

W tym roku Moderna Holding oddała do użytku Victorię Residence wraz z pensjonatem w centrum Sopotu przy ul. Koœciuszki i Nautikkę w Gdyni przy ul. Pomorskiej. Wkrótce firma ukończy kompleks usługowy Oliwa 505 składajšcy się z budynku biurowego, sklepu sieci Lidl oraz hotelu sieci Hilton.

Moderna Holding buduje też 8-piętrowš kamienicę „Złota-Chmielna" w Warszawie i „Front Park" w œródmieœciu Gdańska, gdzie powstanie siedem 3-piętrowych budynków. W planach ma kolejne inwestycje. Jesieniš rozpocznš się prace w zakupionym w pod koniec 2016 roku zabytkowym Banku Polskim w Gdyni, gdzie powstanie butikowy hotel.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL