Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Mieszkanie Plus

Mieszkanie+ na Ursynowie

Nowe Jeziorki według koncepcji 22Architekci
materiały prasowe
BGKN chce zbudować bloki kosztem maksymalnie 2 tys. zł na mkw.

BKG Nieruchomoœci rozstrzygnšł konkurs architektoniczny na projekt modelowego osiedla Nowe Jeziorki na blisko 3 tys. mieszkań na warszawskim Ursynowie. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo pracownie 22Architekci i AMC Andrzej Chołdzyński.

W regulaminie konkursu zapisano, że planowany maksymalny koszt wykonania mkw. stanu deweloperskiego PUM (powierzchni użytkowej mieszkań) nie powinien przekroczyć 2 tys. zł netto. Koszty obejmujš wykonanie budynku z instalacjami wewnętrznymi, a nie obejmujš zakupu działki, budowy sieci i przyłšczy oraz zagospodarowania terenu.

- W przypadku projektów, które otrzymały dwie równorzędne pierwsze nagrody to kryterium zostało spełnione – potwierdza „Rzeczpospolitej” Ewa Syta, rzeczniczka BGK Nieruchomoœci. W ramach konkursu wpłynęło 46 prac.

– Nowe Jeziorki majš zaoferować przyszłym mieszkańcom wysokš jakoœć życia. Zlokalizowany na terenie osiedla żłobek, przedszkole, publiczna szkoła podstawowa, a także przychodnia lekarska i bogata oferta handlowo-usługowa sprawiš, że mieszkańcy będš mieli wszystko co najważniejsze w zasięgu ręki. Atutem będzie także sšsiadujšca z osiedlem Warszawa Jeziorki, z której w dziesięć minut można dotrzeć do biurowego zagłębia na warszawskim Służewcu, a w niespełna pół godziny dojechać do stołecznego œródmieœcia – mówi cytowany w komunikacie Grzegorz Muszyński, członek zarzšdu BGKN.

Do 14 maja trwa konkurs na projekt Modelowego Domu Jednorodzinnego. Jego efektem majš być projekty domów modelowych, które poszerzš ofertę programu Mieszkanie+ w małych i œrednich gminach, w których dominuje budownictwo jednorodzinne.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL