Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Medycyna i zdrowie

Dania: Co pišty pracownik nie idzie do pracy z powodu stresu

stock.adobe.com
14 proc. z 5819 uczestników badania przeprowadzonego przez Epinion institute na zlecenie zwišzku zawodowego LO przyznało, że co najmniej raz w tygodniu sięga po lekarstwa, które pomagajš im radzić sobie ze stresem w pracy i w życiu codziennym.

O badaniu pisze duński "Politiken".

W ramach badania 3360 osób, które w cišgu ostatnich 12 miesięcy brały urlop, przebywały na zwolnieniu lekarskim lub otrzymywały œwiadczenia dla bezrobotnych zapytano również, czy w cišgu mijajšcego roku korzystały ze zwolnienia lekarskiego w zwišzku z objawami stresu lub wypalenia zawodowego. 18 proc. respondentów odpowiedziało na to pytanie twierdzšco.

- To bardzo poważna sprawa, skoro tak wielu ludzi potrzebuje lekarstw by radzić sobie z psychicznym obcišżeniem jakie wišże się z ich pracš - powiedział przewodniczšcy zwišzku LO Morten Skov Christiansen.

Christiansen dodał, że konieczne jest większe skupienie się na "psychologicznych aspektach œrodowiska pracy".

Z badania nie wynika jakie konkretnie leki biorš pracownicy nie radzšcy sobie ze stresem.

Wiceprezes Duńskiego Stowarzyszenia Medycznego Michael Dupont nie jest zdziwiony wynikami badania. - Problem dotyczy zwłaszcza rodziców małych dzieci, którzy sš poddawani presji zarówno w pracy, jak i po pracy, kiedy muszš radzić sobie z wieloma obowišzkami - powiedział Dupont.

ródło: thelocal.dk

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL