Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

"Rzeczpospolita" liderem cytowalności w grudniu

Fotorzepa/ Ryszard Waniek
"Rzeczpospolita" była w grudniu najczęœciej cytowanym medium w Polsce. Ranking opublikował Instytut Monitorowania Mediów.

"Rzeczpospolita" zajęła pierwsze miejsce w badaniu Instytutu Monitorowania Mediów wœród wszystkich rodzajów mediów. Jak podkreœlajš autorzy badania, pierwszš w zawdzięcza wypowiedzi marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, dotyczšcej rekonstrukcji rzšdu.

"Goršcym tematem grudnia była zmiana premiera na Mateusza Morawieckiego. W tym miesišcu kontynuowano także temat afery reprywatyzacyjnej oraz reformy sšdownictwa w Polsce" - podkreœla Instytut.

W zestawieniu wszystkich mediów "Rzeczpospolita" wyprzedziła Radio Maryja (które zawdzięcza swojš pozycję pierwszemu wywiadowi z Mateuszem Morawieckim po nominacji na stanowisko szefa rzšdu) oraz RMF FM. W klasyfikacji najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych drugi był "Fakt", a trzecia "Gazeta Wyborcza".

Badanie przeprowadzono na podstawie 5 998 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 grudnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomoœci z łamów innych mediów 6 031 razy (2 844 razy w prasie, 2 414 w telewizji i 773 w radio). Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. 

ródło: rp.pl/ Instytut Monitorowania Mediów

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL