Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

TVP: Kurski się nie spóźnił

Budynek TVP przy ul. Woronicza w Warszawie
Fotorzepa, Rafał Guz
TVP i Prezes Zarzšdu Jacek Kurski informowali, że wszelkie wymagane konkursowe procedury zostały zachowane, co potwierdziła Kancelaria Sejmu, a także Rada Mediów Narodowych – oœwiadczyło Centrum Informacji TVP w reakcji na doniesienia „Rzeczpospolitej”.

Napisaliœmy, że prokuratura będzie musiała zbadać przebieg konkursu na prezesa TVP w 2016 roku. We wtorek sšd uchylił bowiem postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie o odmowie wszczęcia postępowania. Sprawa ma zwišzek ze spóŸnieniem Jacka Kurskiego ze złożeniem dokumentów w konkursie.

Termin minšł 15 wrzeœnia 2016 r. o godz. 16. Tymczasem Kurski co prawda pojawił się w wydziale tuż przed godz. 16, jednak potem przez około 20 minut kserował dokumenty, a jego asystent donosił mu brakujšce papiery. Zgodnie z regulaminem konkursu taka oferta powinna zostać odrzucona.

Taki przebieg zdarzeń ujawniliœmy w „Rzeczpospolitej” w 2016 roku, opierajšc się na relacjach œwiadków. Po naszej publikacji do prokuratury wpłynęło kilka zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. I prokuratura, po obejrzeniu nagrań z monitoringu, potwierdziła nasze wczeœniejsze ustalenia, że Kurski się spóŸnił.

Jednak odmówiła dochodzenia, nie dopatrujšc się poœwiadczenia nieprawdy. Nie stwierdziła tego, bo na kopercie z dokumentami Kurskiego nie przybito godziny ich złożenia, lecz datę dziennš, a ta się zgadzała.

I tę decyzję prokuratury we wtorek uchylił sšd. Zdaniem TVP „obecna sytuacja jest wynikiem braku akceptacji dla wyboru dokonanego przez Rady Mediów Narodowych ze strony jednego z przegranych kandydatów w konkursie, który nie godzšc się z porażkš wykorzystuje wszelkie formalne możliwoœci nie zważajšc na brak ich podstaw faktycznych”.

Centrum Informacyjne podkreœla też, że „TVP i Prezes Zarzšdu Jacek Kurski nie sš stronami postępowania karnego w tej sprawie, a jak wynika z doniesień prasowych rzekome wštpliwoœci dotyczš procedur wewnštrz kancelarii Sejmu i RMN niezależnych od Telewizji Polskiej”.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL