Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Holenderscy dziennikarze zauważyli paski TVP

Fotorzepa, Dominik Pisarek
Paski informacyjne TVP sš coraz bardziej znane nie tylko w Polsce. Poœwięcono im artykuł w portalu holenderskiej telewizji publicznej.

Jak informuje natemat.pl, w artykule przeczytać możemy między innymi, że "programy informacyjne TVP stały się dla polskiego rzšdu spotem reklamowym”. 

Holenderski portal nos.nl pisze także, że polski nadawca jest teraz kanałem propagandowym. Strona internetowa cytuje również kilka pasków: "Polityka polskiego rzšdu jest przykładem dla Europy", "Europa jest zazdrosna o wspaniałe wyniki gospodarcze Polski", "Polska jest wyspš wolnoœci i tolerancji”.

Zdaniem portalu, paski pojawiajš się w TVP, gdyż nadawca publiczny jest w rękach partii rzšdzšcej. Jak czytamy, po wyborach zmienił się redaktor naczelny telewizji publicznej, a wielu krytycznych wobec władzy dziennikarzy, odeszło.

Portal nos.nl przytacza także wypowiedŸ Jacka Żakowskiego, którego zdaniem rzšd wykorzystuje TVP, jako kanał propagandowy. – Nigdy nie było idealnie, bo nadawca nie był podobny do BBC. Ale teraz jest tak jak na Białorusi – cytujš Żakowskiego. W artykule przeczytać możemy też słowa Krzysztofa Skowrońskiego, który ma odmienne zdanie. – Dla tych, którym nie podoba się dobra zmiana, jest to kanał propagandowy – mówił prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

ródło: natemat.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL