Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

TVP chwali się wynikiem "Sylwestra Marzeń z Dwójkš"

AKPA
Niemal 8 milionów osób miało - według pomiaru opartego na obserwacji rzeczywistych zachowań widzów - oglšdać występ Luisa Fonsiego w Zakopanem, w czasie którego wykonał m.in. hit 2017 roku w internecie, piosenkę "Despacito" - podaje TVP w komunikacie.

TVP podaje, że na "Sylwestrze Marzeń z Dwójkš" w Zakopanem, transmitowanym przez TVP2, bawiło się ok. 100 tys. osób.

Powołujšc się na badanie Nielsena TVP podaje, że występ Fonsiego oglšdało 6,7 mln widzów (43,15 proc. udziału w rynku), a według alternatywnego pomiaru - niemal 8 mln widzów. Z kolei Zenona Martyniuka œpiewajšcego "Przez twe oczy zielone" miało oglšdać odpowiednio - 6,3 i 7,5 mln widzów. 5,8 mln widzów miała przycišgnšć przed ekrany Maryla Rodowicz i jej "Kalashnikow". O północy TVP 2 miało oglšdać 5,7 mln widzów.

Œrednio sylwestrowy koncert dwójki oglšdało 4,5 mln widzów co daje jej 34 proc. udziału w rynku. Dwójka, która w cišgu całego dnia miała 18,1 proc. udziału w rynku, była 31 grudnia najchętniej oglšdanš stacjš telewizyjnš w Polsce - podaje TVP.

Wyniki pomiarów oglšdalnoœci prezentowane przez TVP sš obliczane z wykorzystaniem Modelu Oglšdalnoœci Rzeczywistej opracowanego przez Zespół ekspertów pod kierownictwem dr Grzegorza Koloch z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - podaje TVP.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL