Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Dobski i Kołodziejczyk nominowani do Nagrody Radia ZET

Fotorzepa, Marta Bogacz
Marcin Dobski za artykuł „Wysoka pensja Kijowskiego w KOD” i Michał Kołodziejczyk za cykl wywiadów z polskimi sportowcami publikowanych w „Plusie Minusie” znaleŸli się wœród nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Ogłoszono dziœ dziennikarzy, którzy nominowani sš Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017. 

Wœród nominowanych jest dziennikarz "Rzeczpospolitej" Marcin Dobski. Nominację otrzymał za a artykuł „Wysoka pensja Kijowskiego w KOD” opublikowany 4 stycznia. Artykuł dostępny tutaj

O zwycięstwo walczy również Michał Kołodziejczyk. Nominacja to docenienie cyklu wywiadów z polskimi sportowcami publikowanych w „Plusie Minusie”. Szczególnie uwzględniono tekst „Karol Bielecki: Nie mam oka, nie stało się nic wielkiego” z 16 marca. Wywiady Michała Kołodziejczyka dostępne sš pod tym adresem.

Nagrodzonych i wyróżnionych dziennikarzy poznamy 15 listopada podczas uroczystej gali w warszawskiej Zachęcie. Oprócz statuetki zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokoœci 50 tys. złotych.

Kapitułę Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2017 tworzš: Sławomir Assendi, Jerzy Baczyński, Bogusław Chrabota, Paweł Fšfara, Robert Feluœ, Krzysztof Jedlak, Aleksandra Karasińska, Jarosław Kurski, Paweł Lisicki, Tomasz Machała, Edward Miszczak, Małgorzata Moszczeńska, Piotr Mucharski, Konrad Piasecki, Adam Pieczyński, Jacek Pochłopień, Andrzej Skworz, Henryk Sobierajski, Nina Terentiew, Marek Twaróg, Bartosz Węglarczyk, ks. Adam Boniecki, Katarzyna Radziwiłł i mecenas Karol Kuch (sekretarz kapituły).

W ubiegłym roku nagrodę otrzymały Iwona Szpala i Małgorzata Zubik.

Pełna lista nominowanych:

Wojciech Bojanowski - za reportaż „Œmierć na komisariacie” wyemitowany 20 maja br. w „Superwizjerze” w TVN24

Marcin Dobski - za artykuł „Wysoka pensja Kijowskiego w KOD” opublikowany 4 stycznia br. w serwisie internetowym „Rzeczpospolitej”

Michał Kołodziejczyk - za cykl wywiadów z polskimi sportowcami publikowanych w „Plusie Minusie”, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu „Karol Bielecki: Nie mam oka, nie stało się nic wielkiego” z 16 marca br.

Justyna Kopińska - za reportaż „Ile mamy trupów w szafie?” opublikowany 27 marca br. w „Dużym Formacie” „Gazety Wyborczej”

Tomasz Pištek - za ksišżkę „Macierewicz i jego tajemnice”

Jan Pospieszalski - za cykl programów publicystycznych „Warto rozmawiać” w TVP1, a w szczególnoœci za odcinek z dnia 2 marca br. poœwięcony spektaklowi „Klštwa”

Magdalena Rigamonti - za wywiad z Wacławem Berczyńskim „Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale” opublikowany 14 kwietnia br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Adam Wajrak - za cykl artykułów na temat ochrony Puszczy Białowieskiej opublikowanych w „Gazecie Wyborczej” między marcem a sierpniem br.

Katarzyna Włodkowska - za reportaż „Dom zły” zamieszczony 19 czerwca br. na łamach “Dużego Formatu” “Gazety Wyborczej”

Piotr Zaremba - za artykuł „Sšdownictwo wymaga naprawy. Ale dopiero co wniesiona ustawa o Sšdzie Najwyższym to ‘o jeden most za daleko’” opublikowany 13 lipca br. w portalu wPolityce.pl

Ewa Żarska - za reportaż „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” wyemitowany 18 stycznia br. w Polsacie.

ródło: Wirtualne Media

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL