BuzzFeed: Europejscy dyplomaci twierdzą, że Donald Trump ma ubogie słownictwo

aktualizacja: 10.08.2017, 14:36
Foto: AFP

BuzzFeed publikuje wypowiedzi dyplomatów, którzy twierdzą, że na międzynarodowych spotkaniach Donald Trump jest pośmiewiskiem. Wszyscy rozmówcy pragną jednak zachować anonimowość - pisze Business Insider.

REDAKCJA POLECA

BuzzFeed powołuje się na wypowiedzi "wysoko postawionych europejskich urzędników", którzy twierdzą, że ich przełożeni są zaniepokojeni nieprzewidywalnymi wpisami Trumpa na Twitterze oraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Trump określony został przez rozmówców BuzzFeed jako "pewien rodzaj pośmiewiska" na spotkaniach międzynarodowych.

Według jednego z urzędników, z którymi rozmawiali autorzy raportu, Trumpowi zarzuca się m.in. ubogie słownictwo i niewielką liczbę zwrotów stosowanych przez niego. Podobno - jak czytamy w raporcie - kiedy Trump przemawia, dyplomaci grają w "słowne bingo" próbując odgadnąć słowa jakich użyje.

- Wszystko jest "wspaniałe", "bardzo, bardzo wspaniałe", "niezwykłe" - mówi jeden z dyplomatów.

Oceniając politykę zagraniczną Trumpa dyplomaci twierdzą, że jest ona podyktowana obsesją na punkcie Baracka Obamy. - To jest jego prawdziwe stanowisko. Mógłby pytać: "Czy Obama by to zaakceptował?" - i kiedy odpowiedź jest pozytywna odpowiadałby: Więc my nie.

- On nie chce słuchać argumentów, ani dyskutować. Ma obsesję na punkcie Obamy - mówi rozmówca BuzzFeed.

Komentarz dnia
Żródło: BuzzFeed

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE