Kurski nie jest już pracownikiem TVP

aktualizacja: 06.08.2017, 17:55
Prezes TVP Jacek Kurski
Prezes TVP Jacek Kurski
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Prezes Telewizji Polskiej nie jest już jej pracownikiem. Nadal jednak nią kieruje, tyle że na kontrakcie menedżerskim.

REDAKCJA POLECA

Jak informuje Dziennik.pl, umowę o pracę Jacka Kurskiego z TVP rozwiązano 1 sierpnia za porozumieniem stron. To samo dotyczy członka zarządu TVP Macieja Staneckiego.

I Kurski, i Stanecki jednak nadal kierują TVP, ale zostali zatrudnieni na kontraktach menedżerskich.

Zmiana wynika z zapisów "Ustawy o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami". Zakłada ona, że wynagrodzenie dla prezesa TVP i członków zarządu wynosi siedem średnich zarobków w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku - czyli ok. 30 tys. zł.

Według tej samej ustawy zmieniły się również zasady zatrudniania członków zarządu Polskiego Radia i prezesów rozgłośni regionalnych. Od 1 sierpnia również zatrudnieni są na kontraktach menedżerskich,

 

Komentarz dnia
Żródło: Dziennik.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE