Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Maciej Stuhr komentuje materiał "Wiadomości"

Maciej Stuhr
Fotorzepa, Dominik Pisarek
Maciej Stuhr skomentował wczorajszy materiał wyemitowany w "Wiadomoœciach" TVP. W informacji przypomniano żart aktora z gali Orłów.

"Wiadomoœci" Telewizji Polskiej wyemitowały wczoraj materiał o sytuacji, do której doszło podczas zabawy w głogowskim oddziale KGHM. Przy barze ustawiono makietę samolotu z napisem "tu polewaj".

Przy okazji przypomniano żart Macieja Stuhra z "tu polewa". Podczas zeszłorocznej gali Orłów prowadzšcy Stuhr mówił: "Miało być poważnie, a państwo majš tu polew". Słowa aktora zostały skrytykowane przez częœć społeczeństwa.

Stuhr odniósł się do wyemitowanego materiału: "Szanowny Panie Krzysztofie Ziemcu, drogie Wiadomoœci ! We wczorajszym wydaniu po raz kolejny przypomnieliœcie mój żart o Tupolewie. Mam wrażenie, że po raz kolejny bez zrozumienia. Czy naprawdę myœlicie Państwo, że stroiłem sobie żarty z ofiar katastrofy? Otóż muszę Was rozczarować : NIE! Chylę nad nimi głowę i modlę się za nich do Pana Boga" - napisał aktor.

"Mój żart został wymierzony w tych wszystkich, z ministrem Macierewiczem i posłem Kaczyńskim na czele, którzy od siedmiu lat, niemal codziennie, gwałcš pamięć tych ofiar opowiadajšc o sztucznej mgle, ofiarach które przeżyły katastrofę, strzałach, trotylu, płonšcych samolotach w locie, czy wybuchach termobarycznych. Tupolew - Smoleńsk - Smoleńsk - Tupolew i tak w kółko, byle tylko zbijać polityczny kapitał. To Was nie bulwersuje, tylko żarty. Czymże sš żarty wobec tego skurwysyństwa?" - czytamy dalej.

"Na koniec, życzšc wszystkim miłej niedzieli, kilka cytatów z Antygony.

“Jakże do bogów podnosić mam modły, 
Wołać o pomoc, jeżeli czyn prawy,
Który spełniłam, uznano za podły. “

“Skšd bym piękniejszš ja sławę uszczknęła
Niż z brata pogrzebania”

“Nieszczęœciem dowiódł, że wœród ludzi tłumu 
Największe klęski płynš z nierozumu”" - kończy Stuhr.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL