Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Paweł Kukiz: Pluralizm w TVP? Świetny żart

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jacek Kurski mówił wczoraj przed sejmowš komisjš kultury i œrodków przekazu o sytuacji w Telewizji Polskiej. Odrzucił opinię opozycji o braku pluralizmu i możliwoœci nieskrępowanej debaty. Słowa prezesa TVP skomentował Paweł Kukiz.

Kurski był goœciem sejmowej komisji kultury i œrodków przekazu, która zebrała się, by rozpatrzeć sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalnoœci w 2016 roku zapoznać się z informacjš o działalnoœci Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku. Posłowie opozycji w trakcie dyskusji zarzucali Kurskiemu m.in. brak pluralizmu w telewizji publicznej, błędne decyzje dotyczšce programu. Zwracali także uwagę na spadki oglšdalnoœci.

Prezes TVP zapewniał, że nie ma żadnej "opresji" wobec polityków opozycji w telewizji publicznej. Jak ocenił, jest tam pluralizm i możliwoœć nieskrępowanej debaty publicznej. - Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych, czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oœwiadczył Kurski.

Podobnš opinię do polityków opozycji zasiadajšcych w komisji kultury i œrodków przekazu ma Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 krótko skomentował wczorajsze wystšpienie Jacka Kurskiego? Pluralizm i możliwoœć nieskrępowanej debaty w TVP, a pod jego (Jacka Kurskiego - red.) zarzšdem TVP utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego? Œwietny żart - napisał Kukiz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL