Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Sztuka znika z TVP, bo gra aktorka z "Klštwy"

Fotorzepa, Piotr Guzik
Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że telewizja nie pokaże spektaklu "Biały Dmuchawiec". Głównš rolę gra tam Juliš Wyszyńska. Aktorka występuje w spektaklu "Klštwa" w Teatrze Powszechnym.

Premiera spektaklu miała się odbyć w "Studiu teatralnym Dwójki" w kwietniu. Jednš z głównych ról spektaklu wyreżyserowanego przez Agatę Dyczko gra Julia Wyszyńska.

Aktorka występuje również w Teatrze Powszechnym w spektaklu "Klštwa". W jednej ze scen symuluje seks oralny z figurš Jana Pawła II. Mówi również o zbiórce na morderstwo Jarosława Kaczyńskiego.

- Decyzja o zdjęciu spektaklu, gdzie pani Julia Wyszyńska grała głównš rolę, była dla mnie bardzo bolesna. Ale jeżeli komuœ myli się telewizja publiczna z domem publicznym to jako prezes TVP muszę go z tego błędu wyprowadzić. W dodatku kwiecień to miesišc papieski - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Kurski.

Prezes TVP nie wyklucza, że spektakl pojawi się w telewizji, ale bez udziału Julii Wyszyńskiej. - Myœlę, że ciekawš propozycję dla autorów i producentów tego spektaklu będzie miała Dwójka i dyrekcja programowa. Chcemy wyemitować ten spektakl, ale z nowš aktorkš w roli głównej. Dzieło aktorów nie może być zmarnowane - dodał Kurski.

Więcej: Wirtualne Media

 

ródło: Wirtualne Media

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL