Sztuka znika z TVP, bo gra aktorka z "Klątwy"

aktualizacja: 28.02.2017, 08:52
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Prezes TVP Jacek Kurski poinformował, że telewizja nie pokaże spektaklu "Biały Dmuchawiec". Główną rolę gra tam Julią Wyszyńska. Aktorka występuje w spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym.

REDAKCJA POLECA

Premiera spektaklu miała się odbyć w "Studiu teatralnym Dwójki" w kwietniu. Jedną z głównych ról spektaklu wyreżyserowanego przez Agatę Dyczko gra Julia Wyszyńska.

Aktorka występuje również w Teatrze Powszechnym w spektaklu "Klątwa". W jednej ze scen symuluje seks oralny z figurą Jana Pawła II. Mówi również o zbiórce na morderstwo Jarosława Kaczyńskiego.

- Decyzja o zdjęciu spektaklu, gdzie pani Julia Wyszyńska grała główną rolę, była dla mnie bardzo bolesna. Ale jeżeli komuś myli się telewizja publiczna z domem publicznym to jako prezes TVP muszę go z tego błędu wyprowadzić. W dodatku kwiecień to miesiąc papieski - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media Jacek Kurski.

Prezes TVP nie wyklucza, że spektakl pojawi się w telewizji, ale bez udziału Julii Wyszyńskiej. - Myślę, że ciekawą propozycję dla autorów i producentów tego spektaklu będzie miała Dwójka i dyrekcja programowa. Chcemy wyemitować ten spektakl, ale z nową aktorką w roli głównej. Dzieło aktorów nie może być zmarnowane - dodał Kurski.

Więcej: Wirtualne Media

 

Komentarz dnia
Żródło: Wirtualne Media

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE