Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

CBA w domu prezesa PMPG Polskie Media Michała M. Lisieckiego

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Po co CBA przyszło do domu Michała Lisieckiego, m.in. właœciciela „Wprost”?

CBA przyszło po dokumenty finansowe zwišzane ze spółkš, z którš firma Lisieckiego dawno temu miała kontakty handlowe. - Sprawa nie ma nic wspólnego a podsłuchami - mówi „Rzeczpospolitej” prok. Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dwa dni temu do domu właœciciela tygodnika zapukało dwoje funkcjonariuszy CBA. Lisiecki miał przebywać za granicš, czynnoœci nie wykonano.

Czego szukali agenci? - W sprawie o która pani zapytuje Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje czynnoœci na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga  i na obecnym etapie prokuratura może udzielić więcej informacji - odpowiada nam CBA.

Okazuje się, że chodzi o œledztwo prowadzone w wydziale gospodarczym a dotyczšcym nieprawidłowoœci w postępowaniu upadłoœciowym jednej firmy.

- Pan Lisiecki nie jest w kręgu naszego zainteresowania. A jedynie może być w posiadaniu dokumentów finansowych, których poszukujemy do naszego postępowania bo firma Point Research Michała Lisieckiego miała z firmš w stosunku do której prowadzimy postępowanie kontakty handlowe - tłumaczy prok. Mazur.

Spółka, która miała dopuœcić się nieprawidłowoœci nie ma dokumentów finansowych - faktur, umów. O jakš spółkę chodzi? - Nie ujawniamy tego - odpowiada rzeczniczka.

Portal Gf24 podał, że „CBA dokonało przeszukania i zajęcia noœników elektronicznych należšcych do Lisieckiego. – Szukaliœmy nagrań i tajnych dokumentów – twierdzi nasz informator CBA” - napisał portal.

- To całkowita nieprawda - komentuje prok. Renata Mazur.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL