CBA w domu prezesa PMPG Polskie Media Michała M. Lisieckiego

aktualizacja: 17.02.2016, 12:43

Po co CBA przyszło do domu Michała Lisieckiego, m.in. właściciela „Wprost”?

REDAKCJA POLECA

CBA przyszło po dokumenty finansowe związane ze spółką, z którą firma Lisieckiego dawno temu miała kontakty handlowe. - Sprawa nie ma nic wspólnego a podsłuchami - mówi „Rzeczpospolitej” prok. Renata Mazur, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Dwa dni temu do domu właściciela tygodnika zapukało dwoje funkcjonariuszy CBA. Lisiecki miał przebywać za granicą, czynności nie wykonano.

Czego szukali agenci? - W sprawie o która pani zapytuje Centralne Biuro Antykorupcyjne wykonuje czynności na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga  i na obecnym etapie prokuratura może udzielić więcej informacji - odpowiada nam CBA.

Okazuje się, że chodzi o śledztwo prowadzone w wydziale gospodarczym a dotyczącym nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym jednej firmy.

- Pan Lisiecki nie jest w kręgu naszego zainteresowania. A jedynie może być w posiadaniu dokumentów finansowych, których poszukujemy do naszego postępowania bo firma Point Research Michała Lisieckiego miała z firmą w stosunku do której prowadzimy postępowanie kontakty handlowe - tłumaczy prok. Mazur.

Spółka, która miała dopuścić się nieprawidłowości nie ma dokumentów finansowych - faktur, umów. O jaką spółkę chodzi? - Nie ujawniamy tego - odpowiada rzeczniczka.

Portal Gf24 podał, że „CBA dokonało przeszukania i zajęcia nośników elektronicznych należących do Lisieckiego. – Szukaliśmy nagrań i tajnych dokumentów – twierdzi nasz informator CBA” - napisał portal.

- To całkowita nieprawda - komentuje prok. Renata Mazur.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

KOMENTARZ DNIA

POLECAMY

KOMENTARZE