Znamy nowych szefów anten TVP

aktualizacja: 08.01.2016, 13:59
Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz oraz wiceminister kultury i d...
Minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz oraz wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Krzysztof Czabański w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie
Foto: PAP serwis codzienny/ Jacek Turczyk

Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz powołał w piątek nowego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

REDAKCJA POLECA

Po przyjęciu ustawy medialnej przez Sejm i Senat w Sylwestra, do dymisji podali się szefowie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP1, TVP2 i TVP Kultura. Po czwartkowym podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę i publikacji jej w Dzienniku Ustaw, nowelizacja przepisów stała się faktem.

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, kto zajmie miejsce dotychczasowych kierowników anten. I tak, jak już wielokrotnie informowaliśmy, nowym szefem TAI będzie Marcin Pilis, pomysłodawca kanału TVP Info, autor filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Współpracownik wielu telewizji, m.in. TVP, TVN, duńskiej TV2, holenderskiej VPRO oraz brytyjskich BBC i Channel 4.

Anonsowany wcześniej na stanowisko wiceszefa TAI i dyrektora TVP Info Grzegorz Adamczyk obejmie jednak funkcję wydawcy "Wiadomości". Tymi zaś, jak informowaliśmy, pokieruje Marzena Paczuska.

Telewizyjną jedynką pokieruje za to Jan Pawlicki, były wydawca i reporter TV Republika, a wcześniej reporter w programie TVN „Teraz My” i w TVN24 (w latach 2005-2007), dziennikarz Discovery Historia (2007-2008), wiceszef redakcji publicystyki w TVP Info (2008-2009), wydawca programu „Bronisław Wildstein przedstawia” w TVP1 (2009-2010). Napisał też scenariusz serialu „Misja Afganistan” zrealizowanego przez Canal+. Informację o Pawlickim na Twitterze podał też dziennikarz TV Republika Bartłomiej Graczak.

Nowym dyrektorem TVP będzie dziennikarz radiowy i telewizyjny, producent programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych Maciej Chmiel. W latach 1994-1996 pracował w TVP2, gdzie wraz z Andrzejem Horubałą odpowiadał za reformę działu rozrywki.

Kierownictwo zmieni się także na antenie TVP Kultura. Pokieruje nią redaktor naczelny kwartalnika „Fronda Lux” Mateusz Matyszkowicz. Za rozwój kanału odpowiadał będzie także Jakub Moroz, teatrolog i redaktor "Frondy".

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE