Dziennikarze PR protestują przeciw ustawie

aktualizacja: 01.01.2016, 15:11
Foto: PAP, Jacek Turczyk

Od rana 1 stycznia Program Pierwszy Polskiego Radia symbolicznie protestuje przeciwko nowej ustawie medialnej. Jako pierwsza poinformowała o tym "Rzeczpospolita", której informację o proteście przekazał dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa.

REDAKCJA POLECA

O godz. 5 rano 1 stycznia w Pierwszym Programie Polskiego Radia można było usłyszeć polski hymn przed serwisem informacyjnym. O 6 słuchacze usłyszeli "Odę do radości", finałową kantatę z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, przyjętą przez Radę Europy i Unię Europejską jako hymn Europy.

O godz. 7 ponownie można było usłyszeć hymn. "Mazurek Dąbrowskiego" i "Oda do radości" będą emitowane na przemian, co godzinę, aż do zakończenia programu.

O godz. 12 na antenie Jedynki usłyszymy hejnał, a potem o północy Jedynka będzie kończyć program piosenką "Już czas na sen" z Kabaretu Starszych Panów.

Jest to protest dziennikarzy Radiowej Jedynki przeciwko nowej ustawie medialnej przyjętej przez parlament. Jak nas poinformował Kamil Dąbrowa, akcja będzie trwała tak długo, jak to możliwe - realnie więc licząc, do objęcia urzędu przez nowe kierownictwo Polskiego Radia.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE