Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Dziennikarze PR protestujš przeciw ustawie

PAP, Jacek Turczyk
Od rana 1 stycznia Program Pierwszy Polskiego Radia symbolicznie protestuje przeciwko nowej ustawie medialnej. Jako pierwsza poinformowała o tym "Rzeczpospolita", której informację o proteœcie przekazał dyrektor Radiowej Jedynki Kamil Dšbrowa.

O godz. 5 rano 1 stycznia w Pierwszym Programie Polskiego Radia można było usłyszeć polski hymn przed serwisem informacyjnym. O 6 słuchacze usłyszeli "Odę do radoœci", finałowš kantatę z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, przyjętš przez Radę Europy i Unię Europejskš jako hymn Europy.

O godz. 7 ponownie można było usłyszeć hymn. "Mazurek Dšbrowskiego" i "Oda do radoœci" będš emitowane na przemian, co godzinę, aż do zakończenia programu.

O godz. 12 na antenie Jedynki usłyszymy hejnał, a potem o północy Jedynka będzie kończyć program piosenkš "Już czas na sen" z Kabaretu Starszych Panów.

Jest to protest dziennikarzy Radiowej Jedynki przeciwko nowej ustawie medialnej przyjętej przez parlament. Jak nas poinformował Kamil Dšbrowa, akcja będzie trwała tak długo, jak to możliwe - realnie więc liczšc, do objęcia urzędu przez nowe kierownictwo Polskiego Radia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL