Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media i internet

Rzšd zgadza się na utworzenie telewizji wyszehradzkiej

Rzšd węgierski zgadza się, by został utworzony wspólny kanał telewizyjny Grupy Wyszehradzkiej – poinformowano we wtorkowym numerze Monitora Węgierskiego.
W opatrzonym parafš premiera Viktora Orbana postanowieniu rzšdu napisano, iż rzšd jest zdecydowany i zgadza się, by w ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej powołać wspólny kanał telewizyjny. Propozycja stworzenia wspólnej telewizji Grupy Wyszehradzkiej padła podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy na poczštku wrzeœnia. Prezes TVP Jacek Kurski poprosił wówczas premierów V4 o odniesienie się do pomysłu utworzenia wspólnej, anglojęzycznej telewizji, która - jak zaznaczył - miałaby przedstawiać punkt widzenia oraz promować kulturę, przyrodę krajów V4.
Optymistycznie do tego pomysłu odniosła się premier Beata Szydło. Powiedziała, że w ramach reform UE jest potrzebna nowa forma komunikacji i ten pomysł wpisuje się w to. "Prezes Kurski to człowiek, który pokonuje wszystkie przeszkody i za dwa lata, a może wczeœniej tę telewizję otworzy" - powiedziała. Orban przypomniał wtedy, że jest szefem rzšdu od 11 lat, i wyraził żal, że taka telewizja nie powstała szybciej. "Czekam na numer konta, na które trzeba wpłacić składkę" - powiedział. Premier Czech Bohuslav Sobotka zadeklarował, że jeœli taki projekt zostanie uzgodniony przez państwa V4, to jego kraj się do niego włšczy. Premier Słowacji Robert Fico powiedział zaœ, że to dobry pomysł, ale zaznaczył, że "diabeł tkwi w szczegółach".
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL